icon_search
  Spoločne sme pomohli ľuďom v núdzi.

  V potravinovej zbierke Tesco ste darovali ľuďom v núdzi viac ako

  28 ton potravín = 66 000 porcií jedla

   

  Komu pomôžu darované potraviny?

  Komu pomôžu darované potraviny?

  Potravinová zbierka Tesco prebieha v priamej spolupráci s regionálnymi potravinovými bankami, ktoré zaisťujú pomoc pre miestne charitatívne a dobročinné organizácie po celej Slovenskej republike.

  Darované potraviny vďaka týmto organizáciám smerujú k opusteným seniorom, matkám samoživiteľkám, rodinám v kríze, ľuďom bez domova či k občanom s psychickým alebo telesným postihnutím.

  „Ďakujeme vám za vašu pomoc.“

  Tesco pravidelne organizuje aj najväčšiu slovenskú potravinovú zbierku v predvianočnom období, ktorá už 7 rokov pomáha sociálne slabším rodinám a ľuďom v núdzi prežiť krajšie Vianoce. Na konci zbierky Tesco vždy daruje aj financie vo výške 20 % z hodnoty všetkých darovaných potravín. Minulý rok sa počas predvianočnej zbierky podarilo našim zákazníkom darovať 171 ton potravín a drogérie v hodnote 260-tisíc eur. Tesco podporilo zapojené organizácie priamo finančne sumou 52-tisíc eur.  Potravinová zbierka Tesco a jej cieľ

   

  Tesco sa s pomocou potravinových bánk rozhodlo usporiadať svoju doposiaľ najväčšiu a najdlhšiu potravinovú zbierku v strednej Európe, aby umožnilo zákazníkom pomôcť miestnym komunitám. V dôsledku opatrení proti šíreniu koronavírusu mnohé rodiny i jednotlivci prišli o stabilný príjem, a tak výrazne narástol počet ľudí potrebujúcich potravinovú pomoc.

  Tesco sa už 7 rokov zapája do potravinových zbierok po celom Slovensku a pomáha tak poskytnúť potraviny tým, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Vďaka štedrosti zákazníkov sa podarilo počas zbierky vybrať vyše 28 ton potravín, čo predstavuje viac než 66 000 porcií jedla pre ľudí v núdzi. Tesco následne dary svojich zákazníkov navýšilo o 172-tisíc eur, ktoré darovalo potravinovým bankám.

   

  Pomáhať je potrebné aj naďalej!
  Spoločne sme pomohli ľuďom v núdzi. Ďakujeme vám!

  Pozrite si najlepšiu ponuku tohto týždňa

  Our price
  Tesco Olej repkový 1 l (l = 1.29)
  Tesco Olej repkový 1 l
    129
  Pridať do nákupného zoznamu Pridané do nákupný zoznam
  Pridať do nákupného zoznamu
  1 / 3