Vianočné pečivo: Recepty na tradičné aj netradičné vianočné cukrovinky

Vianočné pečivo: Recepty na tradičné aj netradičné vianočné cukrovinky


Každé Vianoce tie isté problémy pri pečení? Pozrite sa na zbierku overených a obľúbených receptov, ktorá vám tohto roku uľahčí prípravy aj pečenie. Ako bonus pre vás máme aj recepty, ktoré určite nepoznáte ani vy, ani vaši hostia.

Tradičné vianočné pečivo, na ktoré sa tešíme celý rok

Tradičné pečivo je základ každého sviatočného vypekania. Aby si každý pri stole našiel to svoje a odišiel od sviatočnej večere spokojný, dali sme pre vás dokopy všetky najznámejšie recepty. Tu ich nájdete pekne na jednom mieste v článku Recepty na vianočné koláčiky aj pre tých, ktorí nemajú čas.

Tip Nezabudnite vianočné pečivo ozdobiť. Každý druh inou polevou aj inými jedlými dekoráciami. Takto na tanieri krásne vynikne počet druhov pečiva, ktoré ste tohto roku pripravili.

Základné ingrediencie na vianočné pečenie

Aby sa vám dobre pieklo, upratujte kuchyňu, vyprázdnite umývačku a zaobstarajte si základné ingrediencie, ktoré sú súčasťou každého cesta na vianočné pečivo. Aké ingrediencie to sú?

 

 • hladká muka
 • maslo
 • kryštálový cukor, krupica, múčka alebo trstinový cukor či med
 • vajcia
 • orechy


TIP: Pred Vianocami sa každý ponáhľa, no vy môžete zostať kľudne doma a všetky ingrediencie prídu za vami. Stačí si ich objednať na stránkach
Tesco online nákupy. Pripravený nákup si samozrejme môžete vyzdvihnúť aj priamo v obchode, ak máte cestu okolo.

Zdobenie vianočného pečiva: Pre pečivo chutné aj krásne

Okrem ingrediencií na cesto sa vám zídu aj suroviny na ozdobenie pečiva. Vďaka nim bude vaša servírovacia tácka lákať k ochutnaniu krásneho pečiva aj pre oko toho najprísnejšieho kritika. Ideálne je doma mať:

 • marmeládu na plnenie a zlepovanie
 • horkú čokoládu
 • kokos
 • oriešky na posypanie
 • cukor na poprášenie
 • polevy a jedlé dekorácie rôznych tvarov, ako sú kvietky, perličky, srdiečka alebo čokoládová ryža. TIP: Všetko pohodlne nájdete a nakúpite na stránkach Tesco online nákupy v sekcii Prísady na pečenie.

Kupované pečivo vám ušetrí čas a chutí rovnako dobre ako domáce!

Pred Vianocami stíha piecť len málokto. Možno aj preto je v posledných rokoch tak obľúbené namiesto domáceho kupované vianočné pečivo. U nás si ho objednáte aj online a ušetríte si tak odpoludnie strávené na nákupoch. TIP: Cnie sa vám po vôni vanilkových rožkov a lineckých koláčikov? Upečte si jeden alebo dva druhy vianočného pečiva doma. Prevonia byt a vytvorí tú pravú atmosféru. Zapojiť do práce môžete aj deti alebo manžela! Veď kto povedal, že musíte všetko stihnúť sama?

Tipy na nepečené vianočné pečivo

Zvýšilo sa vám cesto z medovníkov, lineckých koláčikov alebo iného vianočného pečiva? Nevyhadzujte ho a radšej z neho vyčarujte ďalšie cukrovinky. Postup nájdete v článku Vianočné koláčikové guľôčky. Veľký úspech isto zaznamenáte aj s receptom na guľôčky à la pralinky Raffaello.


Zdravé vianočné pečivo – inšpirácia z Čiech

Strážite si figúru, alebo len jednoducho nechcete zjesť cez sviatky kilá cukru? Potom sa vám istotne zíde super inšpirácia v podobe receptov, ktoré pre nás pripravili naši kolegovia z Čiech:

 ✔pistáciovo-sezamové kuličky  

raw datlové kuličky

jáhlové kuličky

nepečené cukroví matcha

rýžové kiwi-koko koule

nepečené knoflíčky

kakaový krém z avokáda s lískovými oříšky

dvoubarevné raw dortíky s avokádovým krémem

Perníková chalúpka: Deti vás budú zbožňovať!

Vyčarujte pre svoje detičky sladké vianočné prekvapenie. Stačí si pripraviť perníkové cesto (jedna dávka vám vystačí na domček, druhú pripravte v prípade, že chcete aj perníkový podklad, plot, stromček a ďalšie veci okolo domčeka). Recept na cesto aj kompletný pracovný postup nájdete v článku Perníkový domček.

Potešiť medovníčkami môžete aj svoje kamarátky. Vytvorte malé perníkové chalúpky (ako na obrázku), ktoré budete servírovať ku káve, až prídu cez sviatky na návštevu.

Tip Na strechu domčeka nakreslite bielou cukrovou polevou jednotlivé strešné tašky. Do nich potom polevou „prilepte“ oriešky, lentilky, kocky čokolády a ďalšie dobroty. Takto pripravený domček poslúži ako adventný kalendár.
Ohodnoťte svoju spokojnosť s touto stránkou.