Vianočné darčeky pre deti: tipy, top hračky pre dievčatá, chlapcov aj teenagerov
Vianočné darčeky pre deti: tipy, top hračky pre dievčatá, chlapcov aj teenagerov

Vianočné darčeky pre deti: tipy, top hračky pre dievčatá, chlapcov aj teenagerov

Urobiť deťom na Vianoce radosť nie je vždy jednoduché, či už majú 5, alebo 17 rokov, preto sme pre vás zostavili zoznam darčekov pre chlapcov, dievčatá aj pre teenagerov. Nájdete medzi nimi hity roku 2019, najobľúbenejšie hračky, ktoré nikdy nevyjdú z módy, ale aj elektroniku a ďalšie super veci pre teenagerov.

Prečítajte si

Tipy na vianočné darčeky pre najmenšie deti
Vianočné darčeky pre chlapcov
Vianočné darčeky pre dievčatá
Vianočné darčeky pre teenagerov
Nákup darčekov pre deti online

Tipy na vianočné darčeky pre najmenšie deti

xmas2019_text_editor_image

Darčeky pre batoľatá a malé deti sa zvyčajne kupujú najľahšie. Stačí sa pozrieť na výber hračiek pre najmenších a zvoliť to, čo je farebné, blyšťavé a súčasne vydáva zvuk. Výhodou je rovnako aj to, že nie je potrebné kupovať priveľa vecí. Aj tak z toho bábätko zakrátko vyrastie. Staršie batoľatá však môžu pomocou správnych hračiek rozvíjať svoje schopnosti a poznávať svet okolo seba.

Aby ste nemuseli dlho premýšľať nad tým, aké to sú, pripravili sme si pre vás 10 tipov na najobľúbenejšie hračky pre najmenších:

  1. puzzle z peny (dieťatko sa môže hrať na ňom aj s ním – pri skladaní);
  2. zvieratká z penovej hmoty do vane (spravte z kúpania zábavu, na ktorú sa budete tešiť);
  3. oball (populárna hračka vhodná na rozvoj jemnej motoriky);
  4. žirafa Sophia;
  5. plastové krúžky na navliekanie (na hryzadlá, hrkálky);
  6. plyšové zvieratko na pritúlenie („tuľko“ nesmie chýbať žiadnemu bábätku);
  7. kocky z mäkkej peny;
  8. plyšové leporelo (vyberte také, ktoré vydáva zvuky – batoľa ho nedá z ruky);
  9. stavebnica Lego DUPLO (budú ju milovať chlapci aj dievčatá od 1,5 roka);
  10. hryzadlá, hrkálky a zvukové knižky.

Bábätkám a batoľatám spraví radosť všetko, čo je farebné, blyšťavé a súčasne vydáva zvuk.

čítať ďalej

Vianočné darčeky pre chlapcov 

xmas2019_text_editor_imageČo je v kurze? Ako každý rok sú to autá, lego a predmety s motívmi z kreslených rozprávok. Hitom roku 2019 je tiež sliz – hračka, ktorá imituje skutočný sliz! Ak ste zabudli napísať Ježiškovi alebo chcete svojmu chlapčekovi pripraviť prekvapenie, isto sa vám zídu nasledujúce tipy:

4 – 6 rokov: Chlapci v tomto veku budú nadšení z autíčok, autodráhy, rôznych kociek a stavebníc. Tešiť sa budú aj z výbavy do prvej triedy s motívmi z rozprávok Autá alebo Lietadlá. TIP: Nespoliehajte sa na náhodu. Vyberte radšej motívy rozprávky, ktorá u vás doma práve víťazí.

7 – 10 rokov: Autodráhy, Lego, jednoduchšie modely lietadiel, bicykel – to sú darčeky, ktoré si chlapci v tomto veku želajú najčastejšie.

11 – 12 rokov: Autá na diaľkové ovládanie, počítačové hry, herné konzoly, ale aj prvý mobilný telefón. S týmito darčekmi sa určite trafíte do vkusu chlapcov vo veku 11 a 12 rokov. TIP: K veľkej hlavnej hračke pridajte dve alebo tri malé a postarajte sa, aby tú najväčšiu deti rozbalili až nakoniec. Nadšenie z darčekov bude takto ešte väčšie!

Nechajte svojho nezbedníka napísať list Ježiškovi. Synček dostane svoju vytúženú hračku a vy budete mať menej starostí s nákupmi.

čítať ďalej

Nájdite viac akciových ponúk v našich letákoch a katalógoch

Nájdite viac akciových ponúk v našich letákoch a katalógoch

Za skvelé ceny nakupuje rád azda každý! Majte prehľad o najnovších ponukách a už nič nezmeškáte. Pozrite si naše aktuálne letáky a katalógy.
Za skvelé ceny nakupuje rád azda každý! Majte prehľad o najnovších ponukách a už nič nezmeškáte. Pozrite si naše aktuálne letáky a katalógy.
Tesco

Oslávme spolu chvíle plné radosti

Oslávme spolu chvíle plné radosti

Nakúpte si všetko potrebné na silvestrovskú párty online.
Nakúpte si všetko potrebné na silvestrovskú párty online.
Tesco

Vianočné darčeky pre dievčatá 

Medzi vianočnými darčekmi pre dievčatá v roku 2019 víťazí Barbie, roztomilá rodinka zajačikov a Elsa. Spolu s ňou frčí tiež všetko s motívom samotnej rozprávky Ľadové kráľovstvo, známej tiež pod anglickým názvom Frozen.

4 – 6 rokov: Barbie, rôzne bábiky a bábätká, ako je BABY Born, kočiarik pre bábiku – to je osvedčená klasika. Dievčatká v tomto veku tiež zbožňujú princezné. Zásahom do čierneho tak bude aj kostým princeznej.

7 – 10 rokov: 7- až 10-ročné dievčatká doslova zbožňujú Ľadové kráľovstvo. Čokoľvek s touto tematikou (obliečky, Lego, bábiky, taška do školy, puzzle) bude mať pod stromčekom úspech. TIP: Nezabudnite so svojou dcérkou napísať Ježiškovi, nech sa s darčekom trafíte.

11 – 12 rokov: V tomto veku sa s bábikou už asi nezavďačíte (iba ak by si ju dcérka sama vypýtala). V kurze sú prvé detské súpravy na maľovanie tváre, oblečenie a rovnako ako u chlapcov aj bicykel alebo mobilný telefón.

Dievčatká budú unesené z darčekov s motívom z rozprávky Ľadové kráľovstvo.

Neexistuje snáď nikto, kto by sa na Vianoce tešil tak ako deti! Čakáte aj vy, kedy u vás doma Ježiško zazvoní? Skráťte si dlhý čas so sladkými dobrotami – napríklad s adventnými kalendármi s motívmi z rozprávok. Alebo s deťmi napíšte list Ježiškovi. Inšpirovať na môžete na stránkach TESCO online nákupy, kde sme pre vás pripravili stavebnice LEGO a LEGO Friends. Ďalšie tipy na darčeky (nie len) pre malé a väčšie deti nájdete v aktuálnom TESCO katalógu. Dievčatká poteší trebárs bábika Anna alebo Elsa z rozprávky Ľadové kráľovstvo, chlapci sa isto zabavia napríklad s hračkami Nerf.

Vianočné darčeky pre teenagerov 

xmas2019_text_editor_imageVystačili ste si v minulých rokoch s intuíciou? U teenagerov sa na ňu nespoliehajte. V tomto veku sa môže ľahko stať, že v očiach teenagera trápny darček skončí v rohu izby a vy miniete peniaze zbytočne (a darčeky pre starších bývajú často finančne náročnejšie). Určite sa opýtajte, čo si váš pubertiak želá, a netipujte. Ak chcete predsa len prísť s prekvapením, tu je pár nápadov na darčeky, s ktorými sa nedá nič pokaziť:

Bezdrôtové slúchadlá: Nenájdete jediného teenagera, ktorý by nepočúval hudbu. Ak sa rozhodnete zaobstarať slúchadlá, uistite sa, že ste zvolili bezdrôtový variant, ktorý je teraz IN.

Hoverboardy, elektroboardy a ďalšie elektrické vozidlá: MHD je OUT, teraz je v kurze pohybovať sa po meste po vlastnej osi!

Instantné fotoaparáty: Stačí stlačiť spúšť a v priebehu niekoľkých sekúnd máte v ruke fotku! Váš teenager taký foťák určite nedá z ruky.

Mobily: Nový smartfón ešte nikdy nič nepokazil.

Lego: Lego baví všetkých od 1,5 roka až do minimálne 99 rokov. Ak kupujete Lego pre teenagera, pozrite si odporúčaný vek na krabici. Kupujte stavebnice označené ako 12+ alebo 16+.

Herné konzoly: PlayStation, Xbox alebo Nintendo. Hneď ako dáte teenagerovi do ruky hernú konzolu, ani nebudete vedieť, že ho máte doma.

Knižky: Knižky sú skvelým darčekom pre všetkých čitateľov v každom veku! Dajte však pozor na to, aby ste vybrali ten správny žáner.

xmas2019_text_editor_imageUrobiť radosť teenagerom nie je nič ľahké. S našimi radami však zabodujete.

Nakúpte darčeky z pohodlia domova na stránke Tesco Online nákupy

Žiadny predvianočný zhon. Po darčeky nemusíte chodiť do obchodu už ani vtedy, keď niektoré z nich chcete nakúpiť v obchodnej sieti TESCO. Pozrite sa na stránky Tesco Online nákupov, vyberte si všetko potrebné online v pokoji z domu a dajte si nákup priviezť až k dverám. Zvoliť si môžete deň aj čas doručenia a na prvý nákup dostanete príjemnú zľavu 5 €.

Niečo na inšpiráciu?

Vieme, že máte veľa receptov aj nápadov, ale inšpirácie nie je nikdy dosť. Pozrite si naše recepty a inšpirácie pre vás a pripravte si niečo nové.

Majte čerstvé ponuky každý týždeň