Recepty Žemľovka s mandľovým mliekom
Suroviny
1 – 2 vianočky (podľa veľkosti)
3 žĺtky
500 ml mandľového alebo kokosového mlieka
50 g kokosového alebo arašidového masla
1 kg jabĺk
hnedý cukor, škoricu
štipku soli
500 g ricotty alebo tvarohu
kôra z jedného citróna
3 žĺtky
1 PL hnedého cukru
Popis

Vianočku pokrájame na rezy a namáčame v mlieku rozšľahanom so žĺtkami a s cukrom. Keď sa mlieko vsiakne, poukladáme rezy vianočky na vymastený a strúhankou vysypaný plech a pokropíme roztopeným maslom. Potom navrstvíme tvaroh rozmiešaný so žĺtkami, s cukrom a s postrúhanou citrónovou kôrou. Naň naukladáme postrúhané jablká, ktoré posypeme cukrom a škoricou. Tie prikryjeme namočenou vianočkou.


Pečieme 20 minút vo vyhriatej rúre pri teplote 200 °C prikryté alobalom, potom odkryjeme a ešte dopečieme 10 minút, aby vrch žemľovky schrumkavel. Ak chceme žemľovku so snehom navrchu, z bielok ušľaháme tuhý sneh so štipkou soli a pridáme lyžicu cukru. Došľaháme, rozotrieme na žemľovku a dáme ešte na 10 minút do rúry na dopečenie, rúre znížime teplotu na 150 °C, aby sneh na povrchu pekne zružovel.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 17. 7. od 8:00 hod. do 23. 7. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4