Recepty Zemiakovo-gaštanová krémová polievka

Suroviny

6 zemiakov

1 menšia cibuľa biela

2 balenia varených gaštanov

250 ml smotany na varenie

4 slaniny (plátky)

soľ

rasca

mleté čierne korenie

tymián

olej

Popis


Postup

1

Päť zemiakov aj cibuľu ošúpeme a nakrájame. Jeden väčší zemiak ošúpeme a nakrájame na chipsy. Cibuľu podusíme na oleji, pridáme zemiaky, rascu, soľ, korenie a pomiešame. Podlejeme vodou a dusíme 10 – 15 minút.

2

Do mäkkých zemiakov pridáme gaštany a smotanu.

3

Prevrieme a tyčovým mixérom rozmixujeme dohladka. Ochutíme korením a tymiánom, dosolíme.

4

Slaninu osmažíme.

5

Plátky zemiaku osmažíme na chipsy. Polievku servírujeme so zemiakovými a slaninovými chipsami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8