Recepty Zelená polievka s krupicovými haluškami

Suroviny

1 ks pór

3 ks petržlen

250 g mladých špenátových listov

½ l vývaru (alebo vody)

olej

čerstvá petržlenová vňať

soľ

biele mleté korenie

Halušky

½ šálky múky (krupicovej)

1 ks vajce

soľ (štipka)

Postup

1

Zeleninu umyjeme, pór a paštrnák nakrájame a opečieme na oleji. Zalejeme vývarom (vodou), osolíme, okoreníme a varíme asi 15 minút. Odstavíme, pridáme petržlenovú vňať, špenátové listy a keď zmäknú, všetko spolu rozmixujeme.

2

V šálke zmiešame krupicovú múku s vajcom a so soľou, prípadne s trochou vody, ak sa nechcú múka a vajíčko spojiť. Necháme odpočívať asi 5 minút. Z cesta lyžičkou vykrajujeme halušky, ktoré uvaríme v osolenej vriacej vode.

3

Vložíme do taniera, zalejeme polievkou a podávame. Polievku naložíme do taniera, pridáme gnocchi a môžeme podávať.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 4. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8