Recepty Zapekaná treska s pórom a brokolicou

Suroviny

3 ks filet z tresky

600 ml mlieka

30 g masla

1 lyžica olivového oleja

2 ks pór

40 g polohrubej múky

100 g eidam cheese

250 g brokolice

2 lyžica petržlenová vňať

Postup

1

Rúru predhrejeme na 180 ºC (160 ºC na horúci vzduch / plyn na stupeň 4). Tresku s mliekom vložíme do hrnca, privedieme do varu a varíme na miernom ohni 5 minút. Prikryjeme a necháme 10 minút odstáť. Rybu vložíme do zapekacej misy a vidličkou ju roztlačíme.

2

Na panvice ohrejeme maslo s olejom, pridáme očistený a na tenké kolieska nakrájaný pór a restujeme 5 minút. Pridáme múku a niekoľko minút povaríme. Postupne pridávame mlieko, ktoré sme nechali z ryby a zmes rozmiešame do hladka. Pridáme polovicu nastrúhaného syra.

3

Brokolicu očistíme, nakrájame nadrobno a uvaríme. Scedíme a pridáme k rybe. Prelejeme pórovou omáčkou.

4

Zmiešame zvyšný syr, strúhanku, petržlenovú vňať a zhora nimi pokrm posypeme. Pečieme asi 20 minút, kým jedlo nezačne bublať a povrch sa nesfarbí dozlatista.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8