Recepty Zapečená zeleninová panvička

Suroviny

1 cuketa (veľká, asi 350 g)
1 baklažán (stredne veľký, asi 350 g)
2 červené cibule
1 žltá paprika
150 g kuskusu
1 plechovka paradajok (krájaných)
3 PL olivového oleja
100 g feta syra
1 ČL oregana (sušeného)
bazalka (čerstvej, pár lístkov)
soľ
čierne korenie

Popis

Cuketu, baklažán, cibuľu a papriku nakrájame na väčšie kúsky. Baklažán rozprestrieme na plech, osolíme a necháme ho 5 minút vypotiť. Na panvici rozohrejeme 1 PL oleja a sprudka osmažíme zeleninu – trvá to zhruba 2 až 3 minúty.

V kanvici dáme zovrieť 350 ml vody a zalejeme ňou kuskus. Kuskus osolíme, pridáme 1 PL olivového oleja, prikryjeme pokrievkou a necháme asi 10 minút stáť. Kuskus nasiakne vodu a uvarí sa sám v pare.

Uvarený kuskus premiešame so zeleninou, dochutíme oreganom, bazalkou a dáme do zapekacej misky. Zmes zalejeme konzervovanými paradajkami, navrch poukladáme kúsky syra a pečieme približne 15 minút v rúre vyhriatej na 175 °C.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4