Zamilované mydlo

Suroviny

špajdla
mydlový základ (číry alebo biely, možno kúpiť v drogérii)
olej na hydratáciu
silikonová formička (niekoľko)
vonná farebná esencia (podľa vlastného výberu)
nádoba (vhodná do mikrovlnky)
materiály, ktoré oživia vaše mydlo a dodajú im originálnu štruktúru, napríklad:
kamienok
plátky ovocia
celá škorica
klinček
badián
levanduľa (sušená)
celý mak
ovsené vločky

Popis

Do nádobky nakrájame adekvátne množstvo mydlového základu. Dáme do mikrovlnky, zapneme max. na 30 sekúnd, zmes sa topí veľmi rýchlo, preto ju musíme sledovať. So zmesou je potrebné pracovať rýchlo, samozrejme, vždy môžeme zmes dať na pár sekúnd do mikrovlnky naspäť. Prilejeme olej (cca 1 lyžicu na 100 g zmesi).

Pridáme pár kvapiek esencie alebo farbiva, stačí naozaj trochu, pretože inak sa nám celá zmes zakalí a my predsa chceme transparentné mydlo, v ktorom budú vidieť kúsky.

Zmes teraz nalejeme do polovice formičky, pridáme materiály, ktoré máme pripravené, napríklad maličké mušle a kamienky a k tomu vetvičky rozmarínu a citrónové plátky. Chvíľku počkáme, kým zmes trocha stuhne, inak by nám vyplávali veci napovrch. Po minútke dolejeme po vrch a naše mydlo je hotové! Zamilované mydlo Necháme stuhnúť v chlade cca dve hodinky, potom vyberieme, poutierame a finálny efekt ešte zlepšíme, ak ho zabalíme do originálneho obalu, napríklad sexi látky, plátna, baliaceho pergamenového papiera a pod.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8