Zamilované mydlo

Suroviny

mydlový základ – číry alebo biely, možno kúpiť v drogérii

olej na hydratáciu (napríklad hroznový, makový, levanduľový, pomarančový...)

silikonové formičky (môžete použiť rovnaké ako na pečenie)

vonnú farebnú esenciu podľa vlastného výberu

materiály, ktoré oživia vaše mydlo a dodajú im originálnu štruktúru, napríklad kamienky, plátky ovocia, škorica, klinčeky, badián, sušenú levanduľu, mak, ovsené vločky)

nádobu vhodnú do mikrovlnky

špajdle

Popis

Do nádobky nakrájame adekvátne množstvo mydlového základu. Dáme do mikrovlnky, zapneme max. na 30 sekúnd, zmes sa topí veľmi rýchlo, preto ju musíme sledovať. So zmesou je potrebné pracovať rýchlo, samozrejme, vždy môžeme zmes dať na pár sekúnd do mikrovlnky naspäť. Prilejeme olej (cca 1 lyžicu na 100 g zmesi).


Pridáme pár kvapiek esencie alebo farbiva, stačí naozaj trochu, pretože inak sa nám celá zmes zakalí a my predsa chceme transparentné mydlo, v ktorom budú vidieť kúsky.


Zmes teraz nalejeme do polovice formičky, pridáme materiály, ktoré máme pripravené, napríklad maličké mušle a kamienky a k tomu vetvičky rozmarínu a citrónové plátky. Chvíľku počkáme, kým zmes trocha stuhne, inak by nám vyplávali veci napovrch. Po minútke dolejeme po vrch a naše mydlo je hotové! Necháme stuhnúť v chlade cca dve hodinky, potom vyberieme, poutierame a finálny efekt ešte zlepšíme, ak ho zabalíme do originálneho obalu, napríklad sexi látky, plátna, baliaceho pergamenového papiera a pod.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 8. od 8:00 hod. do 27. 8. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4