Recepty Záhadný koláč

Suroviny

4 mäkké banány

3 Tesco vajcia

2 – 3 hrnčeky semiačok a orechov podľa chuti (slnečnica, tekvica, sezam, mandle, kešu, vlašské orechy)

1 ČL Tesco jedlej sódy

1 Tesco prášok do pečiva

štipka soli

Popis

  • Banány rozmixujeme na hladkú riedku zmes. Ak je príliš hustá, môžeme pridať lyžicu až dve studenej vody.
  • Žĺtky vyšľaháme s banánovou zmesou do penista. Dva hrnčeky zmesi orechov a semiačok zomelieme na múčku.
  • Do zmesi žĺtkov a banánov pridáme pripravenú múku z orechov a semiačok, soľ, sódu a prášok do pečiva. Na záver pridáme tuhý vyšľahaný sneh z bielok.
  • Nalejeme do formy vystlanej papierom na pečenie alebo vytretej maslom a vysypanej múkou zo semiačok. Pečieme pri 180 °C asi 30 minút, prípadne kým špáradlo pichnuté do cesta nie je suché.
  • Podávame s ovocím alebo najlepšie s čerstvými banánmi, prípadne pokvapkané medom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8