Recepty Vyprážaný kapor v rúre a zemiakový šalát bez majonézy

Suroviny

Zemiakový šalát bez majonézy:

10 menších zemiakov

2 mrkvy

¼ zeleru

1 menšia červená cibuľa

3 kyslé uhorky

150 g mrazeného hrášku

300 ml jogurtu

2 PL horčice

2 PL olivového oleja

100 ml uhorková šťava

soľ

mleté čierne korenie

Kapor:

4 podkovičky z kapra (namočené cez noc v osolenom mlieku)

šťava z 1 citróna

múka

vajce

strúhanka

olej

soľ

maslo

papier na pečenie

Popis

"Pečený kapor nielenže výborne chutí, ale zachová si aj cenné látky. Šalát bez majonézy je pre naše trávenie menej zaťažujúci, než klasický. Taktiež tepelne upravená zelenina sa trávi lepšie, než surová a netreba sa obávať, že utrpí na svojej hodnote. Pri príprave ryby má svoju kľúčovú úlohu citrónová šťava, pomáha z kaprieho mäsa odstrániť pachuť bahna. Pri servírovaní si rybu opäť citrónom pokvapkajte, získa tým na chuti. A z nutričného pohľadu lepšie vďaka vitamínu C vstrebáte železo, "hovorí dietologička Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup

1

Zemiakový šalát bez majonézy: Zemiaky uvaríme v šupe, mrkvu a zeler očistíme, pokrájame na kocky a uvaríme spolu s hráškom.

2

Zemiaky ošúpeme a pokrájame na kocky. Cibuľu pokrájame nadrobno, uhorku na kocky a všetko zmiešame s uvarenou zeleninou.

3

Pridáme horčicu, olivový olej, jogurt, korenie, soľ, uhorkový nálev a zmiešame.

4

Vysmážaný kapor v rúre: Podkovičky kapra osušíme papierovou utierkou, pokvapkáme citrónovou šťavou, osolíme.

5

Obaľujeme v trojobale múka – rozšľahané vajce – strúhanka.

6

Plech na pečenie vystelieme papierom na pečenie a potrieme tenkou vrstvou oleja. Obalené podkovičky poukladáme na plech, na každú rozložíme kúsok masla a pečieme pri teplote 180 °C asi 20 – 30 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8