Recepty Voňavý bôčik s medom a pomarančmi

Suroviny

kg bravčového bôčika
2 lyžice medu
4 ks badiánu
1 pomaranč (kôru a šťavu)
½ dcl olivového oleja
soľ
mleté čierne korenie
tymian (pár vetvičiek)
2 dcl bieleho vína
Odporúčané zeleniny na pečenie v pekáči s bôčikom
150 g mrkvy
150 g petržlenovej vňate
150 g zeleru
150 g sladkých zemiakov

Popis

Bôčik si pred pečením poriadne narežeme na mriežku zo strany kože. Čím hustejšie, tým lepšie. Dávame pozor, aby sme nezarezali až do mäsa. Zbytočne by nám tak vytiekla šťava. Cez zárezy všetky chute lepšie preniknú do mäsa. Keď máme bôčik takto pekne narezaný, vmasírujeme do neho všetky ingrediencie. Začneme soľou a korením a pridáme nastrúhanú kôru z pomaranča. Rovnomerne ho polejeme pomarančovou šťavou, potrieme medom, olivovým olejom a s narezanou kožou ho vložíme do pekáča. Potom ho zalejeme bielym vínom, pridáme badián a vetvičky tymianu. Pekáč prikryjeme alobalom a pečieme 60 až 90 minút pri teplote 140 –160 ˚C. Pomalé pečenie nám zabezpečí, že mäso nebude tvrdé a vysušené. Po dvoch hodinách ho otočíme kožou hore, pooblievame výpekom a zapečieme dochrumkava na 180 ˚C ešte 20 až 30 minút. Keď mäso mierne vychladne, podávame ho so zeleninou z výpeku a s čerstvým pečivom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8