Recepty Voňavé špaldové sušienky

Suroviny

330 g špaldovej múky

1 vajce

250 g masla

100 g mletých orechov

3 PL medu

polovicu vanilkového lusku

papier na pečenie

200 g pomletého hnedého cukru

1 lyžičky škorice

1 lyžičky kardamómu

štipky čili korenia (možno vynechať)

1/2 lyžičky muškátového orieška

zrniečok z 1 vanilkového struku

Popis

Z preosiatej múky, vajíčka, masla nakrájaného na kocky, orechov, medu a vanilkového lusku ručne vytvarujeme hmotu a odložíme ju na 1 hodinu do chladničky. Zo stuhnutej hmoty potom po kúskoch vytvarujeme rohlíčky. No môžeme si urobiť aj malé guľky, ktoré vidličkou postláčame na placičky. V rúre predhriatej na 180 °C ich potom pečieme 8 až 10 minút dozlata. Ihneď po vytiahnutí z rúry, kým sú ešte teplé, ich obalíme v zmesi voňavého cukru.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8