Recepty Vianočný ovocný stromček

Suroviny

ananás
1 pomaranč
červené hrozno
biele hrozno
jahody
1 červené jablko
1 hruška
1 mrkva
medovka lekárska (listy)
špáradlo
2 kivi

Popis

Podľa toho, aký vysoký chceme mať stromček, si vyberieme mrkvu. Potom ju ošúpeme a jeden koniec zrežeme. Spodnú časť jablka taktiež zrežeme, aby nám na tanieri dobre stálo. Potom do neho vyrežeme dieru o trochu väčšiu, ako je obvod spodnej časti mrkvy. Mrkvu vpichneme do jablka.

Do jablka a mrkvy napicháme špáradlá smerom nahor. Podľa potreby môžeme špáradlá dopichovať priebežne, aby bolo ovocie tesne vedľa seba a zakrylo jablko i mrkvu. Potom už len napichujeme ovocie rovnomerne na špáradlá. Môžeme použiť ľubovoľné čerstvé ovocie. Hviezdičku vykrojíme z jablka alebo exotického ovocia a obalíme ju v trstinovom cukre.

Vianočný ovocný stromček Stromček pripravujeme asi 1 – 2 hod. pred konzumáciou, aby ovocie neoschlo.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8