Recepty Vianočné cupcakes

Suroviny

2 hrnčeky hladkej múky (celozrnnej)
1 PL prášku do pečiva
½ hrnčeka hnedého cukru
3 ks vajca
150 g masla
1 PL vanilkového extraktu
hrnčeky mlieka (alebo acidka)
100 g masla (izbovej teploty)
250 g mascarpone (alebo syra Philadelphia)
5 PL práškového cukru
2 PL citróna (alebo pomaranču, len šťavy)
potravinárske farbivo
marcipán
cukrové ozdoby (na vykrajovanie ozdôb na dekoráciu)

Popis

Než začneme piecť, vyberieme všetky suroviny z chladničky, aby mali rovnakú izbovú teplotu.

Pridávame cukor, vajcia, vanilku, mlieko a po každej surovine vyšľaháme. Múku si zmiešame s kypriacim práškom a soľou a zapracujeme do cesta.

Vianočné cupcakes Plech si vystelieme papierovými košíčkami a naplním ich cestom do 2/3. Pečieme asi 15 minút v predhriatej rúre na 200 °C.

Maslo vyšľaháme dopenista (preto musí byť zmäknuté, ináč bude mať hrudky). Primiešame syr, šťavu, farbivo a cukor a znovu prešľaháme. Cupcakes zdobíme až keď sú úplne vychladené. Dekorujeme marcipánom a vianočnými ozdobami podľa svojej fantázie.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8