Recepty Vianočné cupcakes

Suroviny

2 hrnčeky celozrnnej hladkej múky

1 PL kypriaceho prášku

1/2 hrnčeka kryštálového hnedého cukru

3 ks vajec

150 g masla

1 PL vanilkového extraktu

1,5 hrnčeka mlieka alebo acidka

100 g masla (izbovej teploty)

250 g krémového syra mascarpone alebo Philadelphia

5 – 8 PL práškového cukru

2 – 3 PL citrónovej alebo pomarančovej šťavy

potravinárske farbivo

marcipán, jedlé perličky na vykrajovanie ozdôb na dekoráciu

Popis

Než začneme piecť, vyberieme všetky suroviny z chladničky, aby mali rovnakú izbovú teplotu.


Pridávame cukor, vajcia, vanilku, mlieko a po každej surovine vyšľaháme. Múku si zmiešame s kypriacim práškom a soľou a zapracujeme do cesta.


Vianočné cupcakes Plech si vystelieme papierovými košíčkami a naplním ich cestom do 2/3. Pečieme asi 15 minút v predhriatej rúre na 200 °C.


Maslo vyšľaháme dopenista (preto musí byť zmäknuté, ináč bude mať hrudky). Primiešame syr, šťavu, farbivo a cukor a znovu prešľaháme. Cupcakes zdobíme až keď sú úplne vychladené. Dekorujeme marcipánom a vianočnými ozdobami podľa svojej fantázie.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8