Recepty Veľkonočná roláda s vajíčkami

Suroviny

500 g kvalitného mletého mäsa (hovädzieho alebo bravčového)

2 suché žemle alebo rožky (najlepšie cereálne)

5 vajec

1 cibuľa

5 sušených paradajok

100 g mozzarelly

čerstvý tymian

2 strúčiky cesnaku

mleté čierne korenie

soľ

strúhanka

Popis

Mleté mäso spojíme s nakrájanými staršími žemľami, ktoré sme vopred namočili vo vode, s vajcami, nadrobno nakrájanou cibuľou, nakrájanými sušenými paradajkami a s nakrájanou mozzarellou, strúčikmi prelisovaného cesnaku, tymianom, mletým čiernym korením a so soľou. Podľa potreby môžeme zmes zahustiť strúhankou.


Z vymiešanej zmesi vytvoríme obdĺžnik, do stredu umiestnime 2 alebo 3 vajcia a vytvarujeme valec. Fašírku pečieme na vymastenom alobale na plechu alebo vo štvorcovej forme či na pekáči pri teplote 200 °C asi 40 minút.


Predtým ako ju vyklopíme, necháme ju poriadne vychladnúť, aby sa nám nerozpadla. Podávame so šalátom, s chlebom alebo s varenými novými zemiakmi.


Veľkonočná roláda s vajíčkami

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8