Recepty Veľkonočná roláda s vajíčkami

Suroviny

500 g mletého hovädzieho mäsa (alebo bravčového)
2 žemle (suché, najlepšie cereálne alebo rožky)
5 vajec
1 cibuľa
5 sušených paradajok
100 g mozzarelly
tymian (čerstvý)
2 strúčiky cesnaku
mleté čierne korenie
soľ
strúhanka

Popis

Mleté mäso spojíme s nakrájanými staršími žemľami, ktoré sme vopred namočili vo vode, s vajcami, nadrobno nakrájanou cibuľou, nakrájanými sušenými paradajkami a s nakrájanou mozzarellou, strúčikmi prelisovaného cesnaku, tymianom, mletým čiernym korením a so soľou. Podľa potreby môžeme zmes zahustiť strúhankou.

Z vymiešanej zmesi vytvoríme obdĺžnik, do stredu umiestnime 2 alebo 3 vajcia a vytvarujeme valec. Fašírku pečieme na vymastenom alobale na plechu alebo vo štvorcovej forme či na pekáči pri teplote 200 °C asi 40 minút.

Predtým ako ju vyklopíme, necháme ju poriadne vychladnúť, aby sa nám nerozpadla. Podávame so šalátom, s chlebom alebo s varenými novými zemiakmi.

Veľkonočná roláda s vajíčkami

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8