Recepty Večerné menu z jedinečných dobrôt zo Slovenska

Suroviny

Cestoviny
1 PL masla (tradičného gazdovského)
2 dcl bieleho vína (zo zámku Pezinok)
1 balenie tvrdého syra (z Farmy Východná)
150 g špaldových rezancov
2 PL Klátovského oleja bez vône
Zvyšné ingrediencie:
120 ml smotany na varenie
2 kuracie prsia
½ červenej cibule
2 strúčiky cesnaku
1 citrón
tymian (sušený)
85 g baby špenátu
soľ
majorán (sušený)
mleté čierne korenie

Postup

1

Na kocky pokrájame kuracie prsia a prudko ich opečieme na rozohriatom oleji. Pridáme nadrobno pokrájanú červenú cibuľu, pretlačený cesnak a chvíľku opekáme. Mäso ochutíme sušeným tymianom a majoránom, okoreníme, osolíme. Pridáme lyžicu masla a baby špenát, podlejeme vínom a prikryté chvíľku podusíme. Prilejeme smotanu na varenie a dusíme, až kým omáčka mierne nezhustne. Na záver pridáme cestoviny, ktoré sme uvarili v posolenej vode a dobre premiešame. Servírujeme s postrúhaným syrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8