Vanilkový cheesecake so sušenými marhuľami
Suroviny
Cheesecake základ:
80 g  masla
200 g  sušienok
1x 22,5 cm hrubý, okrúhly pekáč
Cheesecake náplň:
500 g  smotanového syra
stredné vajíčka
175 g  cukru
vanilková esencia na chuť
200 g  sušených marhúľ
1 PL  cukru alebo medu
aníz
celý klinček
Polovica vanilky
Mascarpone krém:
125 ml  dvojitá smotana
100 g  mascarpone
1 ČL  práškového cukru
Popis

Predhrejte rúru na 150 °C. Rozdrvte sušienky a roztopte maslo, následne dajte roztopené maslo na sušienky a dôkladne premiešajte. Zmes sušienok rovnomerne rozložte na dno formy.

Roztlačte syr, aby trocha zmäkkol. Pridajte vajíčka, cukor a vanilkovú esenciu a jemne premiešajte, kým sa ingrediencie spoja. Zmes nalejte na sušienkový základ a pečte 20 - 25 minút, kým nie je zmes aj v strede upečená.

Pre prípravu marhuľovej polevy vložte všetky ingrediencie do hrnca spolu so 150 ml vody, rýchlo priveďte do varu, potom znížte teplotu a nechajte variť 15 minút. Zmes nechajte vychladnúť; mala by byť podávaná pri izbovej teplote. Všetko vyššie uvedené môže byť pripravené v predstihu a zamrazené, poleva sa v prípade potreby jemne zohreje.

Pre krém z mascarpone vyšľahajte smotanu, až kým sa nevytvorí hustá štruktúra. Primiešajte mascarpone na zjemnenie a dajte ho na krém, pričom dávajte pozor, aby sa nepremiešali. Pridajte a zamiešajte práškový cukor. Rozdeľte vanilku na polovicu, odstráňte semiačky z jednej polovice a pridajte ich do krému. Zvyšok vanilky sa môže skladovať v cukre, vďaka čomu získa vanilkovú chuť.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
pred 2 mesiacmi
90 min.
Dezerty
pred 2 mesiacmi
20 min.
Detské jedlá