Recepty Vanilkový cheesecake so sušenými marhuľami

Suroviny

Cheesecake základ:

80 g  masla

200 g  sušienok

1x 22,5 cm hrubý, okrúhly pekáč

Cheesecake náplň:

500 g  smotanového syra

stredné vajíčka

175 g  cukru

vanilková esencia na chuť

200 g  sušených marhúľ

1 PL  cukru alebo medu

aníz

celý klinček

Polovica vanilky

Mascarpone krém:

125 ml  dvojitá smotana

100 g  mascarpone

1 ČL  práškového cukru

Popis

Predhrejeme rúru na 150 °C. Rozdrvíme sušienky a roztopíme maslo, následne dáme roztopené maslo na sušienky a dôkladne premiešame. Zmes sušienok rovnomerne rozložíme na dno formy.

Roztlačíme syr, aby trocha zmäkkol. Pridáme vajíčka, cukor a vanilkovú esenciu a jemne premiešame, kým sa ingrediencie spoja. Zmes nalejeme na sušienkový základ a pečieme 20 – 25 minút, kým nie je zmes aj v strede upečená.

Pre prípravu marhuľovej polevy vložíme všetky ingrediencie do hrnca spolu so 150 ml vody, rýchlo privedieme do varu, potom znížime teplotu a necháme variť 15 minút. Zmes necháme vychladnúť; mala by byť podávaná pri izbovej teplote. Všetko vyššie uvedené môže byť pripravené v predstihu a zamrazené, poleva sa v prípade potreby jemne zohreje.

Na krém z mascarpone vyšľaháme smotanu, až kým sa nevytvorí hustá štruktúra. Primiešame mascarpone na zjemnenie a dáme ho na krém, pričom dávame pozor, aby sa nepremiešali. Pridáme a zamiešame práškový cukor. Rozdelíme vanilku na polovicu, odstránime semiačka z jednej polovice a pridáme ich do krému. Zvyšok vanilky sa môže skladovať v cukre, vďaka čomu získa vanilkovú chuť.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8