Recepty Vanilkový cheesecake so sušenými marhuľami
Suroviny
Cheesecake základ:
80 g  masla
200 g  sušienok
1x 22,5 cm hrubý, okrúhly pekáč
Cheesecake náplň:
500 g  smotanového syra
stredné vajíčka
175 g  cukru
vanilková esencia na chuť
200 g  sušených marhúľ
1 PL  cukru alebo medu
aníz
celý klinček
Polovica vanilky
Mascarpone krém:
125 ml  dvojitá smotana
100 g  mascarpone
1 ČL  práškového cukru
Popis

Predhrejeme rúru na 150 °C. Rozdrvíme sušienky a roztopíme maslo, následne dáme roztopené maslo na sušienky a dôkladne premiešame. Zmes sušienok rovnomerne rozložíme na dno formy.

Roztlačíme syr, aby trocha zmäkkol. Pridáme vajíčka, cukor a vanilkovú esenciu a jemne premiešame, kým sa ingrediencie spoja. Zmes nalejeme na sušienkový základ a pečieme 20 – 25 minút, kým nie je zmes aj v strede upečená.

Pre prípravu marhuľovej polevy vložíme všetky ingrediencie do hrnca spolu so 150 ml vody, rýchlo privedieme do varu, potom znížime teplotu a necháme variť 15 minút. Zmes necháme vychladnúť; mala by byť podávaná pri izbovej teplote. Všetko vyššie uvedené môže byť pripravené v predstihu a zamrazené, poleva sa v prípade potreby jemne zohreje.

Na krém z mascarpone vyšľaháme smotanu, až kým sa nevytvorí hustá štruktúra. Primiešame mascarpone na zjemnenie a dáme ho na krém, pričom dávame pozor, aby sa nepremiešali. Pridáme a zamiešame práškový cukor. Rozdelíme vanilku na polovicu, odstránime semiačka z jednej polovice a pridáme ich do krému. Zvyšok vanilky sa môže skladovať v cukre, vďaka čomu získa vanilkovú chuť.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4