Recepty Vanilkový cheesecake s čerstvým ovocím

Suroviny

Cesto:

200 g cereálnych sušienok

hrsť mletých ovsených vločiek

2 lyžice mletých orechov alebo sezamových semiačok (možno vynechať)

50 g masla

500 g tvarohu, ricotty alebo neochuteného nátierkového masla

250 g kyslej smotany alebo plnotučného bieleho jogurtu

3 vajcia

hnedý cukor alebo med (množstvo podľa vlastnej chuti)

vanilkový struk

Popis

Sušienky rozdrvíme a zmiešame s vločkami, so semienkami a s maslom na sypkú hmotu.


Touto zmesou vystelieme dno maslom vymastenej tortovej formy. Dáme chladiť, zatiaľ si pripravíme náplň.


Tyčovým mixérom vymixujeme tvaroh, kyslú smotanu, vajcia, cukor a dreň z vanilkového struku. Prázdny struk môžeme využiť na dochutenie klasického cukru, ktorý máme uskladnený v uzatvárateľnej nádobe.


Tvarohovú zmes vylejeme na zachladenú krustu a vložíme do rúry vyhriatej na 150 °C. Pečieme hodinu, dávame pozor, aby nám vrch nestmavol. Keď sa sfarbí dozlata, stiahneme teplotu na 120 °C, prípadne skrátime čas pečenia. Keď vypneme rúru, necháme v nej cheesecake dôjsť, kým rúra úplne nevychladne. Potom cheesecake dáme do chladu a chladíme aspoň 4 hodiny.


Vanilkový cheesecake s čerstvým ovocím

Podávame samostatne alebo s rôznymi ovocnými omáčkami a s čerstvým ovocím.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8