Recepty Vajíčka z lineckého cesta

Suroviny

420 g pohánkovej múky
200 g masla
140 g práškového cukru
2 vajcia
100 g mletých mandlí (alebo vlašských orechov)
2 PL kakaa (na tmavé cesto)

Popis

Všetky suroviny spojíme na hutné nelepivé cesto, ktoré môžeme prípadne dochutiť škoricou, vanilkovým strukom, pomarančovou kôrou a pod. Zabalíme do fólie a necháme v chladničke minimálne hodinu oddýchnuť. Po odležaní cesto rozvaľkáme a vykrajujeme z neho rôzne tvary, ktoré môžeme zdobiť lentilkami, farebnými ozdobami alebo po upečení zlepiť džemom, čokoládovou nátierkou, alebo obaľovať vo vanilkovom cukre. Pečieme 10 až 12 minút vo vyhriatej rúre na 180 °C.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8