Recepty Tuniakové placky so pšenom

Suroviny

1 konzerva tuniaka v olivovom oleji (200 – 300 g)
1 hrnček pšena (uvareného alebo sa dá nahradiť ryžou)
1 hrnček ryžovej múky (alebo pohánkovej či kukuričnej múky)
2 vajcia
čili paprička (podľa chuti)
soľ
mleté čierne korenie
kokosový olej (na vyprážanie)
200 ml gréckeho jogurtu (alebo kyslej smotany)
1 strúčik cesnaku
1 lyžička zázvoru
mleté čili
Nasekané čerstvé bylinky
20 g pažítky
20 g bazalky
20 g tymiánu

Popis

Tuniaka s olejom vložíme do misy, v ktorej si budeme pripravovať „cesto“ na fašírky. Pridáme uvarené pšeno (varí sa úplne rovnako ako ryža, ale je potrebné ho pred varením 2-krát opláchnuť v horúcej vode, aby sa zbavilo horkej chuti). Ak si pšena uvaríme viac, môžeme ho použiť aj ako prílohu k jedlu. K tuniakovi a pšenu pridáme múku, vajcia, bylinky, podľa chuti aj čili papričky, dosolíme a dokoreníme. Na panvicu dáme trochu kokosového oleja a lyžicou naň kladieme kôpky tuniakovej hmoty, ktoré vyformujeme na placku, a z každej strany rýchlo pečieme dozlatista a nachrumkavo. Podávame s uvareným pšenom zmiešaným s kukuricou alebo inou zeleninou na tzv. „pšenoto“ – rizoto zo pšena. Hotové chrumkavé placky podávame s dipom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8