Recepty Tofu BBQ

Suroviny

400 g údeného tofu (má zaujímavú chuť ako stvorenú na grilovanie)
šálky kečupu
2 PL vody
1 PL červeného vinného octu
1 PL mletého čili
1 ČL mletej červenej papriky
1 PL sójovej omáčky
2 cibule (najemno nakrájané)
1 strúčik cesnaku (pretlačený)
2 PL medu (alebo melasy)

Popis

Tofu nakrájame na osem hrubších kúskov, aby sa nám pri pečení nerozpadali. Všetky ostatné suroviny zmiešame na hladkú omáčku. Pripravíme si hlbšiu misku alebo jánske sklo, na dno ktorého vylejeme polovicu tejto pripravenej omáčky. Naukladáme tofu a zalejeme druhou polovicou. Necháme marinovať, najlepšie cez noc.

Pripravené tofu pečieme v rúre na papieri na pečenie pri teplote 200 °C asi 15 – 20 minút, prípadne v alobale na grile asi 3 minúty z každej strany.

Tofu BBQ Podávame so šalátom, na sendviči alebo s pečenými zemiakmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8