Recepty Tekvicový koláč

Suroviny

750 g tekvice na pečenie

1 konzerva kondenzovaného mlieka

2 vajcia

2 ČL mletej škorice

1 ČL mletého zázvoru

¼ ČL mletých klinčekov

¼ ČL mletého muškátového orieška

¼ ČL muškátového kvetu

štipka soli

1 balenie krehkého cesta

250 ml šľahačkovej smotany

Tesco Finest omáčka z červených ríbezlí s portským vínom

práškový cukor zmiešaný so škoricou

Popis

Tekvicu umyjeme, rozrežeme, zbavíme semiačok a nakrájame na približne rovnako veľké kúsky. So šúpaním tekvice sa nemusíme trápiť. Pečieme ju v rúre vyhriatej na 175 °C na plechu, ktorý sme vystlali papierom na pečenie, približne 45 – 60 minút. Čas pečenia závisí od veľkosti tekvice. Upečenú, mierne vychladnutú tekvicu rozmixujeme dohladka. Ak je príliš hustá, pridáme trochu vody. Tekvicové pyré potom zmiešame s kondenzovaným mliekom, vajíčkami, so štipkou soli a so všetkými koreninami. Cesto vyvaľkáme na veľkosť koláčovej formy a ručne pritlačíme okraje do vlnovky. Ak nám ostalo trochu cesta, môžeme ho vyvaľkať a povykrajovať pekné tvary na ozdobenie koláča. Tie hneď neukladáme na tekuté cesto, ale počkáme, kým sa plnka trochu upečie, aby sa neprepadli dnu. Do formy s pripraveným cestom vylejeme tekvicovú plnku a dáme piecť do rúry vyhriatej na 200 °C. Po 15 minútach znížime teplotu na 175 °C a pečieme ďalších približne 40 minút. Po dopečení by sa plnka mala v strede ešte trochu triasť. Pred podávaním necháme koláč vychladnúť. Posypeme ho práškovým cukrom zmiešaným so škoricou. Podávame s lyžicou šľahačky a omáčkou z červených ríbezlí. Malý tip: Semiačka nevyhadzujeme. Môžeme ich vysušiť a získame domácu verziu obľúbenej tekvicovej pochúťky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8