Recepty Tekvicovo-šošovicová polievka

Suroviny

1 maslová tekvica (veľká, neošúpaná a pokrájana na kocky)
4 strúčiky cesnaku
½ červenej cibule (nadrobno pokrájanej)
250 g červenej šošovice
1 l zeleninového vývaru
mleté čierne korenie
soľ
Zmes sušených byliniek
½ ČL tymiánu
½ ČL rozmarínu
½ ČL petržlenovej vňate

Popis

Rúru vyhrejeme na 200 °C. Pokrájanú tekvicu a cesnak rozložíme na plech, pokvapkáme olivovým olejom, osolíme a okoreníme. Premiešame a posypeme ešte zmesou byliniek. Pečieme v rúre cca 25 minút. V hrnci rozohrejeme olej a opražíme cibuľu, až kým nezmäkne. Pridáme upečenú tekvicu, cesnak a premytú šošovicu. Dolejeme toľko vývaru, aby zelenina bola ponorená. Varíme cca 10 minút, kým šošovica nezmäkne. Dochutíme soľou a korením a rozmixujeme dohladka.

Servírovanie

Polievku môžeme podávať pokvapkanú zeleným pestom alebo s hriankami s kozím syrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8