Recepty Tekvicové fettuccine

Suroviny

450 g fettuccine (odložíme 1 pohár vody z cestovín)
6 ČL masla
2 strúčiky cesnaku (pretlačené)
1 hrnček maslovej tekvice (pyré)
ČL muškátového orieška
0.66 hrnčeka smotany 30%
1 hrnček parmezánu (čerstvo nastrúhaného)
1 ČL petržlenovej vňate (čerstvo posekanej)
soľ

Popis

Postup

Do hrnca nalejeme  vodu a privedieme ju do varu. Pridáme soľ a fettuccine. Varíme, až kým sú cestoviny uvarené al dente. Maslo roztopíme na miernom ohni a opražíme na ňom cesnak. Pridáme smotanu, parmezán, tekvicu a muškátový oriešok. Varíme, kým sa omáčka neprevarí a syr neroztopí. Prilejeme vodu z cestovín (asi 1/2 hrnčeka) a varíme, až kým omáčka nie je jemná a krémová. Do omáčky pridáme uvarené cestoviny a varíme na miernom ohni asi 1 – 2 minúty, kým nie sú cestoviny rovnomerne pokryté omáčkou.

Servírovanie:

Cestoviny servírujeme na veľkom tanieri, ozdobené petržlenovou vňaťou a parmezánovými hoblinami. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8