Recepty Tagliatelle so sušenými paradajkami a šampiňónmi

Suroviny

250 g cestovín tagliatelle

2 PL olivového oleja

200 g šampiňónov nakrájaných na plátky

3 strúčiky cesnaku

100 g nasekaných sušených paradajok

½ l slepačieho vývaru

2 hrnčeky horúcej vody

½ hrnčeka mlieka

½ hrnčeka smotany na varenie

½ hrnčeka parmezánu

hrsť bazalky

Popis

Vo veľkom hrnci uvaríme cestoviny podľa návodu vo vriacej osolenej vode. 

V panvici rozohrejeme olej a opražíme nakrájané šampiňóny a cesnak. Zhruba po 3 minútach pridáme sušené paradajky a stiahneme plameň. Prilejeme vývar a varíme zhruba 10 minút, kým šampiňóny nezmäknú.

Pridáme mlieko a smotanu a varíme ešte 5 minút. Posypeme parmezánom a varíme na slabom plameni, kým sa syr neroztopí. Na záver pridáme nasekanú bazalku.

Pridáme cestoviny a povaríme 2 minúty, aby sa chute prepojili. Ak sa nám zdá omáčka veľmi hustá, rozriedime ju vodou z cestovín. Soľ pridáme len v prípade, že nám nestačí slaná chuť z vývaru a parmezánu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8