Recepty Tagliatelle s kuracím mäsom, špenátom a sušenými paradajkami

Suroviny

1 balenie cestovín tagliatelle
2 lyžice olivového oleja
1 ks kuracích pŕs
2 hrsti špenátových listov
200 g sušených paradajok
200 g parmezánu
150 ml smotany 30%
2 strúčiky cesnaku
soľ
mleté čierne korenie

Postup

1

Cestoviny uvarte podľa návodu na obale. Sceďte, ale nechajte si ½ pohára vody.

2

Na veľkej panvici rozpáľte olej, pridajte na kocky nakrájané kuracie mäso, ochuťte soľou a čiernym korením a smažte asi 7 minút.

3

Na panvici s troškou olivového oleja osmažte nadrobno nasekaný cesnak. Pridajte smotanu, soľ, čierne korenie a polovicu nastrúhaného parmezánu. Varte na stredne silnom plameni asi 5 – 7 minút, kým omáčka výrazne nezhustne. Občas premiešajte. Pridajte špenát, sušené paradajky a varte na miernom plameni asi 5 minút, kým špenát nezmäkne. Na záver pridajte predtým osmažené kuracie mäso a cestoviny. Dôkladne premiešajte.

4

Podávajte posypané nastrúhaným parmezánom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8