Recepty Syrový quiche s baklažánom a paradajkami

Suroviny

160 g hladkej múky
130 g masla
6 PL vody (studenej)
kryštálový cukor
soľ
250 ml smotany 30%
170 g syra gouda
4 vajcia
1 baklažán
3 paradajky
muškátový oriešok
čierne korenie
soľ

Popis

Postup

Maslo vyberieme z chladničky a necháme zmäknúť. Múku preosejeme a zmiešame s cukrom a soľou. Pridáme zmäknuté maslo, vodu a vypracujeme cesto. Cesto uložíme na 20 minút do chladničky.

Baklažán nakrájame na plátky a osolíme, prebytočnú vodu utrieme papierovým obrúskom. Paradajky opláchneme, osušíme a nakrájame na plátky.

Syr nastrúhame nahrubo a polovicu zmiešame so smotanou a rozšľahanými vajíčkami. Náplň ochutíme muškátovým orieškom, soľou a korením.

Odpočinuté cesto vyvaľkáme a položíme do alobalovej formy na koláč. Vidličkou ho prepichneme. Na dno koláča poukladáme baklažán, paradajky a posypeme zvyškom syra. Všetko zalejeme smotanovou zmesou.

Gril nastavíme na nepriamy, stredne silný žiar a koláč grilujeme 40 minút dozlatista.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8