Recepty Syrový quiche s baklažánom a paradajkami

Suroviny

160 g hladkej múky

130 g masla

6 PL vychladenej vody

štipka cukru

štipka soli

250 ml smotany

170 g syra gouda

4 vajíčka

1 baklažán

3 paradajky

štipka muškátového orieška

čierne korenie

soľ

Popis

Postup

Maslo vyberieme z chladničky a necháme zmäknúť. Múku preosejeme a zmiešame s cukrom a soľou. Pridáme zmäknuté maslo, vodu a vypracujeme cesto. Cesto uložíme na 20 minút do chladničky.

Baklažán nakrájame na plátky a osolíme, prebytočnú vodu utrieme papierovým obrúskom. Paradajky opláchneme, osušíme a nakrájame na plátky.

Syr nastrúhame nahrubo a polovicu zmiešame so smotanou a rozšľahanými vajíčkami. Náplň ochutíme muškátovým orieškom, soľou a korením.

Odpočinuté cesto vyvaľkáme a položíme do alobalovej formy na koláč. Vidličkou ho prepichneme. Na dno koláča poukladáme baklažán, paradajky a posypeme zvyškom syra. Všetko zalejeme smotanovou zmesou.

Gril nastavíme na nepriamy, stredne silný žiar a koláč grilujeme 40 minút dozlatista.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8