Recepty Syrové fondue v chlebe

Suroviny

1 bochník chleba

100 g strúhaného syra (typu parmezán / Grana Padano)

100 g strúhaného syra (typu eidam)

100 g strúhaného syra (mozzarella)

200 ml šľahačky

150 g slaniny

½ žltá paprika (alebo červená)

3 ks mladá cibuľka (alebo malá šalotka)

sušené oregano

soľ

olivový olej

Postup

1

Rúru predhrejeme na 190 °C. Z chleba odrežeme vrch tak, aby sme mali veko na fondue.

2

Opatrne vyberieme striedku a nakrájame ju na menšie obdĺžniky, ktoré opečieme do chrumkava. Odložíme.

3

Slaninku nakrájame na malé kocky a smažíme na panvici do zlata. Slaninku preložíme do misky, tuk v panvici necháme.

4

Cibuľu a papriku nakrájame na kocky.

5

Vo veľkej mise zmiešame smotanu na šľahanie a syry.

6

Pridáme nakrájanú cibuľu, slaninu, papriku a čierne korenie a premiešame. Plech na pečenie vystelieme papierom a položíme naň chlieb. Tukom zo slaniny potrieme chlieb zvonka aj zvnútra. Pečieme 25 minút. Medzitým zvyšné kúsky striedky potrieme olivovým olejom.

7

Chlieb v rúre odokryjeme, veko odložíme bokom a na plech k chlebu poukladáme striedky. Do chleba nalejeme smotanovo-syrovú zmes a dopekáme ešte 10 – 15 minút. Po dopečení necháme vychladnúť a podávame s upečenými striedkami chleba, ktorými fondue vyjedáme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8