Svieži malinový džem

Suroviny

2 kg malín
1.6 kg kryštálového cukru
2 dl vody

Popis

Pekné maliny dáme na sito, rýchlo premyjeme studenou vodou a necháme odkvapkať. Z cukru a vody uvaríme hustý sirup, nasypeme doň odkvapkané maliny a za stáleho miešania varíme dohusta. Horúci džem potom nalejeme do pripravených pohárov a dobre uzavrieme. Množstvo porcii záleží od veľkosti pripravených zaváracích pohárov. TIP pre vás: Ak chcete lepšie zakonzervovať svoj čerstvý džem, tak uložte uzavreté poháre s džemom do nádoby vystlanej dekou, ktorá zabráni úniku tepla a nechajte tam svoje poháre vychladnúť. Z pohára sa lepšie vytlačí prebytočný vzduch a viečko bude lepšie držať.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8