Recepty Super-shmallow
Suroviny
2 hrnčeky cukru
18 g želatíny
1 hrnček studenej vody
½ hrnčeka práškového cukru
½ hrnčeka zemiakovej múky alebo kukuričného škrobu
1-2 polievkové lyžice oleja
1 polievková lyžica vanilkového extraktu
potravinové farbivá (nepovinné)
Popis

Nalejte ½ hrnčeka vody do misky a pridajte želatínu. Rozmiešajte a odložte nabok.

Nalejte zvyšnú časť vody do kastróla, pridajte cukor a pomiešajte. Nastavte silný plameň a varte približne 10 minút (zmes by mala mať teplotu približne 120°C). Teraz už zmes nemiešajte!

Dajte zmes na pár minút preč z plameňa, aby pomaly vychladla.

Medzitým rozotrite olej na plechu veľkom 20 x 20 cm a dôkladne naň položte papier na pečenie. Znova dajte olej na vrchnú vrstvu papiera. Zmiešajte práškový cukor so zemiakovou múkou. Štedro nalejte pripravenú zmes na dno a na strany plechu.

K želatíne pridajte vychladenú zmes. Šľahajte pri vysokej rýchlosti približne 15 minút, kým zmes nestrojnásobí svoj objem a kým nebude biela, nadýchaná a pevná (ako vyšľahaný sneh). Do stredu vyšľahanej zmesi pridajte vanilkový extrakt. Ak chcete, môžete k zmesi nakoniec pridať farbivo (tiež môžete rozprášiť práškové farbivo na vrch zmesi vyliatej na plechu a pomocou špáradla vytvoriť kučierky podľa nášho príkladu).

Na stierku si dajte olej (inak bude veľmi lepkavá) a rozotrite ňou vyšľahanú zmes na pripravený plech. Uhlaďte vrchnú vrstvu. Znova poprášte pripravené marshmallows zmesou cukru a zemiakovej múky.

Dajte do chladničky na približne 3-4 hodiny. Potom vyberte marshmallows z plechu.

Dajte si olej na ostrý nôž. S naolejovaným nožom narežte marshmallows na pásiky široké 4-5 cm. Obaľte lepkavé konce pásikov v zmesi cukru a múky. Znova dajte pásiky vedľa seba a rozrežte ich priečne na štvorce. Znova obaľte lepkavé strany v zmesi. Oprášte prebytočný prášok.

Podávajte hotové marshmallows na tanieri.

Za inšpirácie ďakujeme Marysii, autorke receptov :)

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne články zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
pred 3 týždňami
20 min.
Hlavné jedlá
pred 3 týždňami
50 min.
Dezerty
pred 3 týždňami
20 min.
Predjedlá