Recepty Štedrovečerná hubová polievka

Suroviny

20 g sušených húb

100 g mrazených hríbov

1 cesnak

1 cibuľa

1 mrkva

40 g zeleru

40 g petržlenu

1 bobkový list

40 g masla

100 ml smotany 30 %

50 ml kyslej smotany na dekoráciu

petržlenová vňať

tymian

čierne korenie

soľ

Popis

Mrazené hríby necháme cez noc v chladničke, aby rozmrzli. Zeleninu ošúpeme a pokrájame na kocky. Vložíme ju do hrnca a zalejeme studenou vodou, mierne osolíme a varíme asi 20 minút. Medzitým vyberieme hríby z chladničky a pokrájame ich na väčšie kúsky. Sušené huby dáme do rajničky a necháme zovrieť v asi 0,5 l vody. Varíme ešte niekoľko minút, aby zmäkli. Huby precedíme a pokrájame na prúžky, vodu, v ktorej sa varili, nevylievame. Cibuľu a cesnak ošúpeme a pokrájame nadrobno. Na panvici rozpustíme maslo a osmažíme cibuľu do sklovita, potom hneď pridáme cesnak. Jemne osolíme a okoreníme čerstvo zomletým čiernym korením. Pridáme pokrájané sušené huby a hríby, spolu osmažíme a preložíme do zeleninového vývaru. Na dochutenie ešte pridáme lístky tymianu a bobkový list. Na panvicu nalejeme naberačku vývaru, aby sme vypláchli chuť z praženia húb a znovu vlejeme do polievky. Hubovú polievku varíme asi 15 minút na miernom plameni, aby sa spojili chute. Nakoniec dosolíme, okoreníme čerstvo zomletým čiernym korením, prilejeme 30 % smotanu a nadrobno pokrájanú petržlenovú vňať. Pridáme ju do polievky až pred podávaním, aby sme zachovali jej čerstvú arómu. Polievku prelejeme do polievkovej misy alebo na tanier a ozdobíme kyslou smotanou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8