Recepty Špargľa obalená v strúhanke a parmezáne

Suroviny

500 g špargle
2 vajcia (veľké)
2 šálky strúhanky
½ šálky parmezánu (strúhaného)
¼ šálky polohrubej múky
slnečnicový olej
papier na pečenie

Postup

1

Rúru predhrejeme na 190 °C. Plech vyložíme papierom na pečenie a rozotrieme naň pár kvapiek oleja. Rovnomerne vysypeme strúhankou a dáme piecť na 5 minút, alebo dozlatista. Vyberieme, necháme vychladnúť a teplotu v rúre zvýšime na 220 °C.

2

Do vychladenej strúhanky primiešame parmezán a zmes rovnomerne rozotrieme po plechu. Vajcia rozšľaháme v nádobe, do ktorej sa zmestí celá špargľa, do ďalšej dostatočne dlhej nádoby nasypeme múku. Špargľu očistíme a umyjeme.

3

Špargľu namáčame do vajec, múky, opäť do vajec a nakoniec ju obaľujeme v zmesi strúhanky a syra. Obalené špargle ukladáme na plech tak, aby sa nedotýkali.

4

Pri teplote 220 °C pečieme 10 – 12 minút dochrumkava. Podávame s obľúbeným dipom.

5

Nádoby na obaľovanie špargle, dostatočne dlhé, aby sa zmestila. Plech na pečenie.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8