Recepty Špargľa obalená v strúhanke a parmezáne
Suroviny
500 g špargle
2 vajcia (veľké)
2 šálky strúhanky
½ šálky strúhaného syra (typu parmezán)
¼ šálky polohrubej múky
olej
papier na pečenie
Postup
1
Rúru predhrejeme na 190 °C. Plech vyložíme papierom na pečenie a rozotrieme naň pár kvapiek oleja. Rovnomerne vysypeme strúhankou a dáme piecť na 5 minút, alebo dozlatista. Vyberieme, necháme vychladnúť a teplotu v rúre zvýšime na 220 °C.
2
Do vychladenej strúhanky primiešame parmezán a zmes rovnomerne rozotrieme po plechu. Vajcia rozšľaháme v nádobe, do ktorej sa zmestí celá špargľa, do ďalšej dostatočne dlhej nádoby nasypeme múku. Špargľu očistíme a umyjeme.
3
Špargľu namáčame do vajec, múky, opäť do vajec a nakoniec ju obaľujeme v zmesi strúhanky a syra. Obalené špargle ukladáme na plech tak, aby sa nedotýkali.
4
Pri teplote 220 °C pečieme 10 – 12 minút dochrumkava. Podávame s obľúbeným dipom.
5
Nádoby na obaľovanie špargle, dostatočne dlhé, aby sa zmestila. Plech na pečenie.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  Informácie



Ponuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 19. 6. od 8:00 hod. do 25. 6. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4