Recepty Špaldové koláče

Suroviny

2 hrnčeky polohrubej celozrnnej špaldovýej múky
1 hrnček trstinového cukru
200 g masla
200 g bieleho jogurtu (hustého, najlepšie gréckeho)
soľ
1 kg červeného jablka
1 hrnček hrozienok
1 citrón
1 hrnček trstinového cukru
125 g masla
soľ

Popis

Ako prvý si pripravíme karamel. Môžeme ho použiť aj do iných receptov, do jogurtu, kávy či na dezerty a v chladničke nám vydrží asi týždeň. Cukor roztopíme na panvici na riedky zlatistý karamel. Keď v ňom už nie sú kryštáliky (dávame pozor, aby nezhorel), pridáme maslo a smotanu a pomaly varíme, kým sa neroztopia vzniknuté hrudky. Ak chceme originálny slaný karamel, tak pridáme malú lyžičku soli. V prípade núdze ho precedíme cez sitko, aby získal jemnú konzistenciu. Prelejeme ho do sklenenej nádoby a skladujeme v chladničke. Múku, cukor, soľ, zmäknuté maslo a jogurt spracujeme na cesto. Ak by bolo príliš riedke, pomôžeme si pridaním trochu múky. Vypracujeme tuhšie cesto s konzistenciou podobnou ako linecké a vložíme do chladničky. Zatiaľ si pripravíme jablčnú náplň. Jablká zbavíme jadrovníka, ošúpeme a nakrájame na malé kocky. V mise ich zamiešame s hrozienkami a citrónovou šťavou.

Špaldové koláčeCesto si vyvaľkáme na cca 0,5 cm a vykrajujeme z neho kolieska, ktorými vystelieme maslom vytretú formu na muffiny. Do každej pripravenej mištičky dáme cesto, utlačíme ho po bokoch, naplníme jablkami, pridáme lyžičku karamelu a na vrchu vytvoríme z cesta mriežku. Pečieme na 180 °C približne 30 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8