Recepty Špaldové koláče

Suroviny

2 hrnčeky špaldovej polohrubej múky

1 hrnček trstinového cukru

200 g masla

200 g bieleho hustého jogurtu (najlepšie grécky)

štipka soli

1 kg jabĺk

1 hrnček hrozienok

1 citrón

1 hrnček trstinového cukru

125 g masla

štipka soli

Popis

Ako prvý si pripravíme karamel. Môžeme ho použiť aj do iných receptov, do jogurtu, kávy či na dezerty a v chladničke nám vydrží asi týždeň. Cukor roztopíme na panvici na riedky zlatistý karamel. Keď v ňom už nie sú kryštáliky (dávame pozor, aby nezhorel), pridáme maslo a smotanu a pomaly varíme, kým sa neroztopia vzniknuté hrudky. Ak chceme originálny slaný karamel, tak pridáme malú lyžičku soli. V prípade núdze ho precedíme cez sitko, aby získal jemnú konzistenciu. Prelejeme ho do sklenenej nádoby a skladujeme v chladničke. Múku, cukor, soľ, zmäknuté maslo a jogurt spracujeme na cesto. Ak by bolo príliš riedke, pomôžeme si pridaním trochu múky. Vypracujeme tuhšie cesto s konzistenciou podobnou ako linecké a vložíme do chladničky. Zatiaľ si pripravíme jablčnú náplň. Jablká zbavíme jadrovníka, ošúpeme a nakrájame na malé kocky. V mise ich zamiešame s hrozienkami a citrónovou šťavou.


Cesto si vyvaľkáme na cca 0,5 cm a vykrajujeme z neho kolieska, ktorými vystelieme maslom vytretú formu na muffiny. Do každej pripravenej mištičky dáme cesto, utlačíme ho po bokoch, naplníme jablkami, pridáme lyžičku karamelu a na vrchu vytvoríme z cesta mriežku. Pečieme na 180 °C približne 30 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 8. od 8:00 hod. do 20. 8. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4