Recepty Slivková zmrzlina

Suroviny

500 g sliviek

120 g kryštálového cukru

šťava z ½ citróna

250 ml šľahačkovej smotany

Popis

Slivky umyjeme, odkôstkujeme a dáme na plech. Posypeme 20 g cukru a pečieme 25 minút vo vyhriatej rúre na 180 °C. Upečené slivky nahladko rozmixujeme a dáme do menšieho hrnca. Prisypeme zvyšný cukor a na miernom ohni varíme 10 minút, kým sa cukor úplne nerozpustí. Potom ich necháme 10 minút chladnúť a primiešame šľahačku. Chvíľu metličkou šľaháme tak, aby sme do zmrzliny dostali vzduch. Následne masu prelejeme do mrazuvzdornej nádoby a dáme zamraziť. Každú polhodinu ju však dobre premiešame. Po 4 hodinách je zmrzlina hotová. Pred podávaním necháme zmrzlinu 5 minút postáť pri izbovej teplote, aby sa lepšie naberala.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8