Recepty Slávnostný hovädzí steak

Suroviny

4 ks hovädzích steakov (z vyzretého hovädzieho mäsa) 

olivový olej

tymián

soľ

mleté čierne korenie

500 g sladkých zemiakov (bataty)

2 lyžice masla

štipku muškátového orieška

soľ

mleté čierne korenie

zopár kvapiek citrónovej alebo limetkovej šťavy

Popis

Predhrejeme rúru na 170 °C. Steak nasolíme a okoreníme. Na panvici rozpálime olivový olej, na ktorom steak z každej strany asi 2 minúty prudko orestujeme. Ak nechceme, aby mäso bolo vyslovene surové a uprednostňujeme médium, dáme ho asi na 10 až 20 minút dopiecť do rúry pri 150 °C. Počas prípravy steaku sledujeme čas, aby sme ho prispôsobili kvalite a hrúbke mäsa. Steak podávame s batatovým pyré, ktoré si pripravíme rovnakým spôsobom ako z bežných zemiakov. Môžeme ho dochutiť nielen maslom, mliekom, soľou, ale aj korením, muškátovým orieškom a citrónovou šťavou. Okrem toho steak vynikajúco chutí aj s restovanými šampiňónmi alebo zelenými fazuľkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8