Recepty Slaný koláč

Suroviny

400 g lístkového cesta

4 cibule nakrájané na tenké plátky

1 PL olivového oleja

20 g hnedého cukru

1 menšiu tekvicu hokkaido  nakrájanú na malé kocky

100 g syra s modrou plesňou

4 PL smotany na šľahanie

šalviu

čierne korenie

Popis

Lístkové cesto rozvaľkáme na doske a vyložíme ním plech na pečenie.

Na panvici rozohrejeme olivový olej, pridáme nakrájanú cibuľu a opečieme dozlatista. Prisypeme cukor a za stáleho miešania opekáme asi 10 minút. Rúru vyhrejeme na 200 °C.

Umyjeme tekvicu, vydlabeme vnútro a so šupkou nakrájame na kocky. Nakrájanú tekvicu vložíme do zapekacej misky a necháme piecť v rúre asi 30 minút. Keď je cibuľa skaramelizovaná a tekvica upečená, zmiešame ich v miske spolu s rozdrobeným syrom
a so smotanou. Zmes nalejeme na cesto a posypeme šalviou. 

Koláč dáme piecť do vyhriatej rúry asi na 25 minút.

Servírovanie

Koláč servírujeme nakrájaný na dieliky. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8