Recepty Sladký špaldový chlebík

Suroviny

Na cesto

4 šálky špaldovej hladkej múky

350 ml vlažného mlieka

50 g masla

1/4 šálky cukru

2 vajcia

1 kocka droždia

1 ČL soli

2 PL škoricového cukru

1/3 šálky hrozienok alebo brusníc

Na sirup

180 g masla

1/2 šálky javorového sirupu

1 šálka hnedého trstinového cukru

1 PL škorice

Popis

Z droždia, ktoré necháme napučať v teplom mlieku s cukrom, špaldovej múky, vajec, hrozienok a ostatných surovín vypracujeme pružné cesto. Prikryjeme ho utierkou a necháme hodinu kysnúť na teplom mieste. Následne cesto rozdelíme na 30 malých guliek, ktoré necháme ešte chvíľku nakysnúť.

Zatiaľ si pripravíme sirup, do ktorého budeme namáčať guličky. V hrnci rozpustíme cukor, javorový sirup, škoricu a maslo. Guľky obalíme v sirupe a postupne ukladáme do vymastenej formy. Polejeme ich zvyšným sirupom, necháme ešte raz 30 minút nakysnúť, vložíme do rúry na 180 °C a pečieme 50 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8