Recepty Sladký špaldový chlebík
Suroviny
Na cesto
4 šálky špaldovej hladkej múky
350 ml vlažného mlieka
50 g masla
1/4 šálky cukru
2 vajcia
1 kocka droždia
1 ČL soli
2 PL škoricového cukru
1/3 šálky hrozienok alebo brusníc
Na sirup
180 g masla
1/2 šálky javorového sirupu
1 šálka hnedého trstinového cukru
1 PL škorice
Popis

Z droždia, ktoré necháme napučať v teplom mlieku s cukrom, špaldovej múky, vajec, hrozienok a ostatných surovín vypracujeme pružné cesto. Prikryjeme ho utierkou a necháme hodinu kysnúť na teplom mieste. Následne cesto rozdelíme na 30 malých guliek, ktoré necháme ešte chvíľku nakysnúť.

Zatiaľ si pripravíme sirup, do ktorého budeme namáčať guličky. V hrnci rozpustíme cukor, javorový sirup, škoricu a maslo. Guľky obalíme v sirupe a postupne ukladáme do vymastenej formy. Polejeme ich zvyšným sirupom, necháme ešte raz 30 minút nakysnúť, vložíme do rúry na 180 °C a pečieme 50 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 17. 7. od 8:00 hod. do 23. 7. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4