Recepty Silvestrovské tučniaky

Suroviny

Na ozdobenie:
100 g smotanového syra
10 čiernych olív (veľkých)
10 čiernych olív (malých)
1 strúčik cesnaku
1 mrkva
čierne korenie (čerstvo namleté)
štvorfarebné korenie
petržlenová vňať
1 balenie syra camembert
biela repa
špagety (uvarené)

Popis

Mrkvu umyjeme (nešúpeme) a uvaríme ju do polomäkka (približne 15 minút).

Po uvarení ju očistíme a nakrájame na trochu hrubšie kolieska. Z koliesok mrkvy vykrojíme trojuholníky – tie budú tvoriť základ tučniakov. Z vykrojených trojuholníkov urobíme dva menšie – to budú zobáčiky.

Veľké olivy narežeme pozdĺž jednej strany (neprerežeme ich úplne) a vnútro naplníme syrom. Smotanový syr zmiešame s mletým čiernym korením. Cesnak očistíme, pretlačíme cez lis, pridáme k syru a znovu premiešame. Každú veľkú olivu naplníme syrom. Do otvoru menšej olivy vložíme malý trojuholník z mrkvy a vytvoríme zobáčik – všetko spojíme špáradlom (v tomto poradí: mrkva, oliva naplnená syrom a malá oliva).

Z červeného korenia a petržlenovej vňate urobíme každému tučniakovi mašličku. Zo syra camembert zrežeme biely povrch z jednej aj druhej strany (s hrúbkou asi 0,5 cm), vyrežeme z nich kryhy a pripevníme k nim tučniaky. Z uvarených cestovín urobíme vlnky a z bielej repy vykrojíme dekoratívne rybičky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8