Recepty Silvestrovské tučniaky

Suroviny

Na ozdobenie:

100 g smotanového syra

10 veľkých čiernych olív

10 malých čiernych olív

1 strúčik cesnaku

1 mrkva

čerstvo namleté čierne korenie

červené korenie

petržlenová vňať

1 balenie syra camembert

biela repa

uvarené špagety

Popis

Mrkvu umyjeme (nešúpeme) a uvaríme ju do polomäkka (približne 15 minút).

Po uvarení ju očistíme a nakrájame na trochu hrubšie kolieska. Z koliesok mrkvy vykrojíme trojuholníky – tie budú tvoriť základ tučniakov. Z vykrojených trojuholníkov urobíme dva menšie – to budú zobáčiky.

Veľké olivy narežeme pozdĺž jednej strany (neprerežeme ich úplne) a vnútro naplníme syrom. Smotanový syr zmiešame s mletým čiernym korením. Cesnak očistíme, pretlačíme cez lis, pridáme k syru a znovu premiešame. Každú veľkú olivu naplníme syrom. Do otvoru menšej olivy vložíme malý trojuholník z mrkvy a vytvoríme zobáčik – všetko spojíme špáradlom (v tomto poradí: mrkva, oliva naplnená syrom a malá oliva).

Z červeného korenia a petržlenovej vňate urobíme každému tučniakovi mašličku. Zo syra camembert zrežeme biely povrch z jednej aj druhej strany (s hrúbkou asi 0,5 cm), vyrežeme z nich kryhy a pripevníme k nim tučniaky. Z uvarených cestovín urobíme vlnky a z bielej repy vykrojíme dekoratívne rybičky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 1. od 8:00 hod. do 28. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4