Recepty Sicílske guľky Arancini

Suroviny

200 g mletého hovädzieho mäsa
2 lyžice olivového oleja
1 cibuľa
150 g paradajok
60 g hrášku
2 strúčiky cesnaku
1 mozzarella
500 g ryže Carnaroli (alebo arborio)
2 lyžice olivového oleja
l vody
50 g masla
3 vajcia (len žĺtky)
50 g parmezánu
vajce (na obalovanie)
strúhanka
slnečnicový olej (na vyprážanie)

Popis

Ryžu orestujeme na oleji, zalejeme horúcou vodou alebo vývarom a prikrytú dusíme. Do ryže pridáme kúsky masla, nastrúhaný parmezán a poriadne premiešame. Nakoniec primiešame žĺtky – ryža by už v tomto momente mala byť dostatočne vychladnutá, aby sa žĺtky neuvarili. Takto pripravenú ryžu rozložíme na veľký tanier a necháme vychladnúť. Do väčšej panvice dáme olej a pridáme mleté hovädzie mäso. Mäso chvíľu podusíme, potom pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu. Keď je cibuľa udusená, pridáme do mäsa lúpané a nadrobno nakrájané paradajky a hrášok. Napokon dochutíme prelisovanými strúčikmi cesnaku a necháme asi 30 minút podusiť. Keď je omáčka uvarená, odstavíme a necháme vychladnúť.

Sicílske guľky Arancini Z vychladnutých surovín tvarujeme guľky: vezmeme kúsok ryže a palcom vytvoríme v strede dierku, do ktorej vložíme kúsok mozzarelly. K syru pridáme za lyžicu ragú. Guľôčku uzavrieme ďalším kúskom ryže. Pripravené guľôčky obalíme v rozšľahanom vajíčku a v strúhanke. Vypražíme a podávame s čerstvým šalátom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 25. 11. od 8:00 hod. do 1. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8