Recepty Sicílske guľky Arancini
Suroviny
200 g hovädzieho mletého mäsa
2 lyžice olivového oleja
1 cibuľa
150 g paradajok
60 g hrášku
2 strúčiky cesnaku
1 mozzarella
500 g ryže arborio
2 lyžice olivového oleja
1,5 l vody
50 g masla
3 žĺtky
50 g parmezánu
vajíčka na obaľovanie
strúhanka
olej na vyprážanie
Popis

Ryžu orestujeme na oleji, zalejeme horúcou vodou alebo vývarom a prikrytú dusíme. Do ryže pridáme kúsky masla, nastrúhaný parmezán a poriadne premiešame. Nakoniec primiešame žĺtky – ryža by už v tomto momente mala byť dostatočne vychladnutá, aby sa žĺtky neuvarili. Takto pripravenú ryžu rozložíme na veľký tanier a necháme vychladnúť. Do väčšej panvice dáme olej a pridáme mleté hovädzie mäso. Mäso chvíľu podusíme, potom pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu. Keď je cibuľa udusená, pridáme do mäsa lúpané a nadrobno nakrájané paradajky a hrášok. Napokon dochutíme prelisovanými strúčikmi cesnaku a necháme asi 30 minút podusiť. Keď je omáčka uvarená, odstavíme a necháme vychladnúť.


Z vychladnutých surovín tvarujeme guľky: vezmeme kúsok ryže a palcom vytvoríme v strede dierku, do ktorej vložíme kúsok mozzarelly. K syru pridáme za lyžicu ragú. Guľôčku uzavrieme ďalším kúskom ryže. Pripravené guľôčky obalíme v rozšľahanom vajíčku a v strúhanke. Vypražíme a podávame s čerstvým šalátom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 5. od 8:00 hod. do 28. 5. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4