Recepty Sendvič s tekvicovou nátierkou

Suroviny

1 tekvica
1 PL olivového oleja
8 PL masla
soľ
toastový chlieb (sendvičový)
120 g smotanového syra (Lučina)
ľadový šalát
3 ks reďkoviek
tekvicové semienka
žerucha

Popis

Postup

Tekvicu prekrojíme na polovicu a vyškrabeme vnútro. Položíme ju na plech, prerezanou časťou smerom hore. Dužinu prerežeme krížom-krážom, osolíme a potrieme olivovým olejom. Do vyhriatej rúry na 200 °C vložíme na plechu takto pripravenú tekvicu a pečieme 40 minút. Potom stiahneme teplotu na 170 °C a dopekáme ešte cca 20 minút. Tekvicu necháme vychladnúť aspoň 2 minúty a potom odstránime šupku. Dužinu rozmixujeme nahrubo a po chvíli pridáme maslo a mixujeme dohladka. Osolíme a vložíme do nádobky, ktorú odložíme do chladničky, aby maslo čiastočne stuhlo. Pripravíme si sendvičový chlieb, ktorý opečieme v hriankovači. Natrieme Lučinou, tekvicovou nátierkou, pridáme reďkovku a šalát.

Servírovanie

Opečený sendvičový chlieb natrieme a posypeme opraženými tekvicovými semienkami a žeruchou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8