Recepty Sendvič s tekvicovou nátierkou

Suroviny

1 maslovú tekvicu

1 PL olivového oleja

8 PL masla

soľ

sendvičový chlieb

120 g syra Lučina

ľadový šalát

3 ks reďkoviek

tekvicové semienka

žeruchu

Popis

Postup

Tekvicu prekrojíme na polovicu a vyškrabeme vnútro. Položíme ju na plech, prerezanou časťou smerom hore. Dužinu prerežeme krížom-krážom, osolíme a potrieme olivovým olejom. Do vyhriatej rúry na 200 °C vložíme na plechu takto pripravenú tekvicu a pečieme 40 minút. Potom stiahneme teplotu na 170 °C a dopekáme ešte cca 20 minút. Tekvicu necháme vychladnúť aspoň 2 minúty a potom odstránime šupku. Dužinu rozmixujeme nahrubo a po chvíli pridáme maslo a mixujeme dohladka. Osolíme a vložíme do nádobky, ktorú odložíme do chladničky, aby maslo čiastočne stuhlo. Pripravíme si sendvičový chlieb, ktorý opečieme v hriankovači. Natrieme Lučinou, tekvicovou nátierkou, pridáme reďkovku a šalát.

Servírovanie

Opečený sendvičový chlieb natrieme a posypeme opraženými tekvicovými semienkami a žeruchou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4