Recepty Šalát s rybou a citrusmi

Suroviny

2 filety treska filety (mrazenej)
2 mrkvy (stredne veľké)
1 pór (stredne veľký)
150 g červenej kapusty
1 šálka quinoi
2 strúčiky cesnaku
soľ
čierne korenie
koriander (čerstvý)
1 mandarínka
½ pomaranča
1 limetka

Popis

Mrazenú rybu položíme na alobal, polejeme trochou oleja a zabalíme ju. Tresku v alobale pečieme v rúre vyhriatej na 200 °C približne 30 minút. Medzitým uvaríme quinou v 2 šálkach osolenej vody. Potom si na tenké plátky nakrájame mrkvu, pór a kapustu.

V panvici zohrejeme olej, pridáme na plátky nakrájaný cesnak, restujeme 2 minúty, potom pridáme aj nakrájanú zeleninu. Všetko dobre premiešame a opekáme ďalších 5 minút, kým zelenina trochu nezmäkne. Quinou premiešame so zeleninou a pokvapkáme ju citrónovou šťavou.

Pomaranč a mandarínku ošúpeme a nakrájame na tenké kolieska. Šalát ozdobíme citrusmi, jemne ho osolíme, okoreníme a posypeme ho čerstvým koriandrom. Hotové jedlo podávame s upečenou rybou a mesiačikmi limetky.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8