Recepty Rýchle trojfarebné cestoviny so špenátom

Suroviny

100 g cestovín fusilli (trojfarebné)
2 hrsti špenátových listov (čerstvých)
½ PL masla
2 PL bieleho jogurtu (alebo vody)
4 PL parmezánu (strúhaného)
1 štipka soli

Popis

„Cestoviny s pestom sú vždy taká rýchlovka, keď nie je čas na nejaké veľké vyváranie. V detských jedlách by som cestoviny uvarila do mäkka, aby boli dobre stráviteľné. Dospelému by som odporučila úpravu "al dente". Pri deťoch by som bola veľmi opatrná s množstvom parmezánu a nepoužívala soľ. S lyžičkou parmezánom bude jedlo dostatočne slané,“ hodnotí recept Zuzana Pavelková Šafářová, odborníčka z oblasti zdravej výživy.

Postup

1

Cestoviny uvaríme.

2

Na panvici roztopíme maslo, pridáme špenát, jogurt alebo vodu a prevaríme.

3

Pridáme strúhaný parmezán a rozmixujeme ponorným mixérom.

4

Špenátové pesto pomiešame s cestovinami a posypeme parmezánom.

5

Môžeme podávať s jogurtom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8