Rooibos čaj

Suroviny

Roiboos čaj
med (podľa chuti)
citrón (podľa chuti)

Postup

1

Mnohí z vás ho možno poznajú, no ak ste tento klenot z Afriky ešte nevyskúšali, je čas sa s ním zoznámiť.

2

Príprava čaju je vám určite známa – jednoducho ho zalejete vodou. Jeho krásnu sýtu farbu a chuť nepokazíte lyžičkou medu a plátkom citróna. Mali by ste však vedieť, že ak med pridáte do príliš horúcej vody (cca 80 °C a vyššie), jeho pozitívne účinky by ste mohli znížiť. Počkajte preto pár minút, kým si tento výnimočný nápoj ochutíte.

3

Rooibos nášmu telu prospieva vo viacerých smeroch. V krátkosti vyzdvihneme jeho protizápalové účinky, pomoc pri bolestiach hlavy, kožných ťažkostiach, nespavosti, či znížení krvného tlaku. Navyše neobsahuje kofeín, takže je vhodný aj pre najmenších.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8