Recepty Repové rizoto

Suroviny

1 nadrobno nakrájanú cibuľu

2 hrnčeky ryže na rizoto

3 PL olivového oleja

1 vetvičku čerstvého tymianu (môže byť aj sušený)

1 pohár suchého bieleho vína

1 l zeleninového vývaru

2 veľké červené repy (uvarené, olúpané a nakrájané na malé kocky)

1 kyslú smotanu

soľ

čierne korenie

čerstvú pažítku

peccorino

Popis

Na miernom ohni si v hrnci opražíme cibuľku. Pridáme ryžu a zvýšime plameň. Opekáme asi 2 – 3 minúty za stáleho miešania. Zalejeme vínom a krátko povaríme. Dolejeme časť vývaru a zakryjeme pokrievkou. Vývar postupne dolievame podľa potreby. Táto časť celého postupu trvá cca 30 minút. Medzi dolievaním vývaru a miešaním si rozmixujeme polovicu kociek červenej repy
s polovicou kyslej smotany. Uvarenú ryžu zmiešame s touto zmesou a pridáme druhú polovicu nerozmixovanej červenej repy a finálne premiešame.

Servírovanie

Podávame ozdobené kyslou smotanou, pažítkou a na hoblinky nakrájaným syrom peccorino. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8