Recepty Rebarborový páj s kardamómom a tvarohom

Suroviny

2 šálky hladkej múky

5 PL práškového cukru

1/4 ČL soli

3 PL citrónovej šťavy

5 PL vody

1 rozmiešaný bielok na potieranie

1 rozmiešaný žĺtok na potieranie

500 g tvarohu

4 PL cukru

kôra a šťava z 1 citróna

1 vajce

4 PL jogurtu alebo smotany

4 šálky nešúpanej nakrájanej rebarbory

2 šálky kryštálového cukru

1/2 šálky zemiakového škrobu

1 ČL kardamómu

1 ČL mletej škorice

štipka mletého muškátového orecha

5 plátkov masla (čo najtenších)

Popis

Dobre premiešame múku, cukor a soľ. Pridáme maslo a vypracujeme jemnú mrveničku. Do nej vlejeme vodu zmiešanú s citrónovou šťavou a vymiesime pružné cesto, ktoré zabalíme do fólie a necháme hodinu oddychovať v chladničke. Odoberieme približne tretinu cesta, z ktorého budeme robiť mriežku navrchu koláča. Odložíme nabok. Zo zvyšnej časti cesta vyvaľkáme kruh s priemerom o 15 – 20 cm väčším ako dno formy na pečenie. Cesto vložíme do vymastenej formy a od stredu dna smerom k okrajom ho postupne vyrovnáme, aby pod ním nezostali vzduchové bubliny. Okraje cesta zahneme a vytvarujeme okolo bočnej steny formy. Môžeme si pomôcť prehnutím časti cesta cez jej okraj. Potrieme rozmiešaným bielkom a na chvíľu vložíme do mrazničky (robíme to, aby cesto pri pečení nenasiaklo šťavu z plnky). Tvaroh zmiešame so smotanou, s vajíčkom, citrónom a cukrom. Rebarboru nakrájame na malé kúsky. Nešúpeme ju ani nepredvárame. Nasypeme ju do misy. V inej nádobe zmiešame cukor, kardamóm, škrob a škoricu, vysypeme na rebarboru a premiešame. Formu s cestom vyberieme z mrazničky, najprv do nej uložíme tvarohovú náplň. Rebarborovú náplň vysypeme na tvarohovú, zarovnáme a navrch poukladáme plátky masla. Pásy cesta na mriežku ukladáme striedavo zvislo a vodorovne. Vrchné cesto po obvode pozatláčame vidličkou, aby sa spojilo s vonkajším cestom. Prebytočné kusy odrežeme, zvyšok zarovnáme a potrieme ho žĺtkom. Pečieme 10 minút v rúre vopred vyhriatej na 200 ˚C, potom teplotu znížime na 180 ˚C a pečieme ešte 40 – 50 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8