Recepty Ravioly s ricottou a špenátom

Suroviny

400 g hladkej múky

4 vajcia

4 lyžice olivového oleja

štipka soli

100 g špenátu

150 g ricotty

6 sušených paradajok

3 strúčiky cesnaku

olivový olej

50 g parmezánu

soľ

korenie

Popis

Z múky, vajec, olivového oleja a soli vypracujeme hladké cesto a necháme ho zhruba 20 minút odpočívať v chladničke. Vo väčšej panvici rozohrejeme olivový olej, speníme cesnak, pridáme najemno nakrájané sušené paradajky a špenát. Dochutíme soľou, korením a podusíme 2 – 3 minúty. Zmes necháme vychladnúť, potom pridáme rozdrobenú ricottu a nastrúhaný parmezán.


Cesto rozvaľkáme na čo najtenšie podlhovasté pláty. Okraje okolo plnky, ktoré sa budú zlepovať, trošku potrieme bielkom alebo vlažnou vodou, aby sa cesto ľahšie spojilo. Plát s plnkou prikryjeme rovnako tenkým plátom, na okrajoch pritlačíme a vykrajujeme ravioly, štvorcové alebo okrúhle.


Ravioly s ricottou a špenátom

Hotové ravioly ukladáme na múkou posypaný tanier. Vhodíme ich do vriacej osolenej vody a keď nám vyplávajú na povrch, varíme ešte 5 minút. Na uvarené ravioly dáme trochu masla na zjemnenie chuti. Podávame s rôznymi omáčkami, ale podľa mňa najlepšie chutia len s maslom, posypané čerstvými bylinkami a parmezánovými hoblinami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8