Recepty Ratatouille z paradajok, baklažánu a cukety

Suroviny

1 baklažán
2 paradajky
1 cuketa
1 červená paprika
2 cibule
2 strúčiky cesnaku
tymian (čerstvý)
bobkový list
biele víno
soľ
čierne korenie
olivový olej
1 zelená paprika
čerstvý rozmarín (podľa chuti)
majorán (podľa chuti)

Popis

Postup

Ohrejeme vodu a nachystáme si dve menšie misky. Do jednej nalejeme vriacu vodu, do druhej vodu ľadovú. Paradajky najprv vhodíme do horúcej vody, necháme ich tam asi 30 až 40 sekúnd, potom ich vytiahneme a dáme schladiť do studenej vody. Sparené paradajky ľahko olúpeme, rozkrojíme, zbavíme tekutého stredu a nakrájame na menšie kúsky. Cuketu aj baklažán nakrájame na plátky, baklažán osolíme a necháme minimálne 20 minút vypotiť. Zbavíme sa tak prípadnej horkej chuti. Vodu utrieme kuchynskou papierovou utierkou. Plátky nakrájame na menšie kúsky. Umyté a suché papriky rozkrojíme, zbavíme semienok a nakrájame na menšie kúsky. Cibuľu a cesnak ošúpeme. Cibuľu nakrájame nahrubo, cesnak na plátky. Na rozpálenom oleji osmažíme najprv cibuľu, necháme ju zosklovatieť a pridáme cesnak, ktorý zľahka opražíme, aby sa rozvoňal. Následne pridáme paradajky, baklažán, cuketu, papriku a všetko zamiešame. Aby mala zelenina dokonalú chuť, pridáme rozmarín, tymian, majorán, bobkový list
a všetko podlejeme trochou vína. Dusíme, kým sa víno nevyparí na minimum. Ak je zelenina stále tvrdá, podlejeme ju vínom a dusíme do mäkka. Zeleninu osolíme a okoreníme. Ratatouille chutí dobre s mäsom aj samostatne.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8