Recepty Ragú z červenej šošovice

Suroviny

1 veľká červená cibuľa

200 g kuracích pŕs alebo stehien nakrájaných na rezance

2 ČL oregana

2 ČL mletej rímskej rasce

2 ČL mletej červenej papriky

čili podľa chuti

soľ

1 šálka červenej šošovice

1 šálka paradajkového pyré

1 bobkový list

2 zelené jablká na dokončenie

Popis

Ragú z červenej šošovice Vo veľkej panvici rozohrejeme trochu oleja a opečieme na ňom nadrobno nakrájanú cibuľu. Pridáme mäso a miešame ho, aby sa rovnomerne opieklo. Po dvoch minútach opekania mäsa pridáme oregano, rímsku rascu, mletú papriku a čili. Miešame ďalšie 2 minúty. Pridáme soľ, šošovicu, pretlak alebo paradajkové pyré a bobkový list. Zalejeme mäso so šošovicou troškou vody (len tak, aby bola zmes v panvici zaliata). Necháme variť približne 15 minút, kým šošovica nezmäkne a celú zmes krásne zahustí. Prilievame vodu len podľa potreby – dovtedy, kým šošovica nenasaje všetku tekutinu. Tesne pred podávaním ragú posypeme jablkami nakrájanými na kocky. Servírujeme s arabským chlebom alebo s ryžou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8