Recepty Ragú z červenej šošovice

Suroviny

1 červená cibuľa (veľká)
200 g kuracích pŕs (alebo stehno, nakrájané na rezance)
2 ČL oregana
2 ČL rímskej rasce
2 ČL mletej červenej papriky
½ čili papričky (podľa chuti)
soľ
1 šálka červenej šošovice
1 šálka paradajkového pretlaku
1 bobkový list
2 zelené jablká (na dokončenie)

Popis

Ragú z červenej šošovice Vo veľkej panvici rozohrejeme trochu oleja a opečieme na ňom nadrobno nakrájanú cibuľu. Pridáme mäso a miešame ho, aby sa rovnomerne opieklo. Po dvoch minútach opekania mäsa pridáme oregano, rímsku rascu, mletú papriku a čili. Miešame ďalšie 2 minúty. Pridáme soľ, šošovicu, pretlak alebo paradajkové pyré a bobkový list. Zalejeme mäso so šošovicou troškou vody (len tak, aby bola zmes v panvici zaliata). Necháme variť približne 15 minút, kým šošovica nezmäkne a celú zmes krásne zahustí. Prilievame vodu len podľa potreby – dovtedy, kým šošovica nenasaje všetku tekutinu. Tesne pred podávaním ragú posypeme jablkami nakrájanými na kocky. Servírujeme s arabským chlebom alebo s ryžou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8